Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 11. 2017
UFC Pozvánka na souboj

UFC 217: Návrat legendy! Naváže GSP na své úspěchy a získá titul?

Georges St-Pierre
Zdroj: Profimedia

GSP neboli Georges St-Pierre se vrací. Po čtyřech letech mimo hru, kdy sám dobrovolně pověsil rukavice na hřebík, ho čeká velká výzva. Nejenomže se UFC od té doby změnilo, ale i kvalita zápasníků šla strmě nahoru. Navíc jde poprvé v kariéře o váhovku výš, kde na něj bude čekat úřadující šampion a věčný provokatér Michael Bisping. Dokáže GSP naplnit svůj návrat mezi elitu?

Přezdívka GSP možná spoustě diváků a čtenářů moc neřekne. Jedna z největších hvězd novodobé éry UFC dříve lámala rekordy obdobně, jako to dnes dělá Conor McGregor. V Kanadě byl GSP doslova národním pokladem a vyhrával i ankety o sportovce roku, kde porážel i favorizované hokejisty. Zástupce tradiční školy bojového umění byl ukázkovým vzorem pro děti, jelikož byl sám na škole šikanován, ale dotáhl to až na světového šampiona.

 

 

V UFC kraloval především díky jedné disciplíně - wrestlingu. Jeho efektivita byla ohromující a ať každý z oponentů představoval jakoukoliv hrozbu, tak každý z nich ve výsledku skončil na zádech, kdy je GSP dále zasypával údery. S touto cestou přicházel na jeho osobu stále větší tlak, a ten vyvrcholil v roce 2013, kdy obhajobu titulu okamžiku vzdal.

 

 

Posledního rozhodnutí v oktagonu se pevně drží jeho zítřejší soupeř Michael Bisping. Pro šampiona střední váhy je to symbol slabosti a chybějícího zápalu pro tento tvrdý sport. Bisping o sobě tvrdí, že vzdát se pro něj nepřipadá v úvahu, a pokud již tak jednou učiní, tak to bude nadobro. V hloubi duše je však Bisping rád, že se GSP vrací. Znamená to pro něj tučný šek na konci večera a podle jeho slov i nepříliš těžký zápas. Přeci jenom velikostní výhoda je na straně současného šampiona.

 

Celou dobu se Michael zkoušel do GSPho opírat urážkami, peprnými komentářemi a dalšími způsoby pošťuchování. GSP však v této zkoušce obstál a nedal najevo strach ani slabiny, tudíž minimálně v této části si své kvality drží.

 

 

Po zápasové stránce je to již klasika, kterou můžeme znát. Postoj versus wreslitng, tak bude znít hlavní podtitul jejich souboje. GSP má opravdu špičkový wrestling a drtivá většina jeho soupeřů vždy skončila na zemi. Bisping se naopak pyšní dobrou obranou proti porazům, ale doposud nečelil tak kvalitnímu soupeři v této disciplíně. Pro Bispinga dále hovoří i postoj a kondice, kdy se s neustálým tlakem jeví neunavitelný.

 

Velkou neznámou však zůstává GSPho forma a přechod do střední váhy. Doposud byli k vidění jen malé ukázky z tréninků, ovšem čtyřletá přestávka si musí vybrat svou daň a naskočit hned do titulového, čili pětikolového zápasu, bude tím největším testem, jaký si mohl GSP vybrat.

 

Souboj dvou velkých jmen a budoucích legend UFC se koná již po půlnoci na galavečeru UFC 217. Program startuje ve 3:00 na stanici Nova Sport 2 a Voyo.

Lukáš Zduba TN.cz