Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.11. 2017 08:05
UFC Nova Sport 2

UFC: Dříve přátelé, teď rivalové. Boj o titul bude plný emocí!

Dillashaw
Zdroj: Profimedia

UFC 217 právoplatně aspiruje na největší galavečer letošního roku. I bez účasti Conora McGregora se složila hvězdná startovka, o které se bude ještě dlouho mluvit. Navazuje na loňskou premiéru v New Yorku a především dva hlavní zápasy si zaslouží pořádný prostor. Proto v tomto článku najdete pozadí a příběh prvního z nich, tedy souboje o titul mezi Codym Garbrandtem a TJem Dillashawem.

Cody Garbrandt a TJ Dillashaw byli ještě před pár lety v pozici talentů bantamové váhy. Kromě této cesty, kdy to oba dotáhli, až na vrchol, si prošli i stejným přípravným campem, kde se více poznali. Na trénincích posouvali své hranice a učili se jeden od druhého. Cody předával znalosti z boxu a TJ naopak z wrestlingu a práci na nohou. Nicméně, pokud by vše takto růžově pokračovalo, tak by v neděli nestáli proti sobě v oktagonu.

 

 

Zásadní moment přišel v době, kdy TJ dokázal nemožné a stal se šampionem. Krátce poté však opustil tým, který podle mnohých stojí za jeho výkony. TJ měl jiný názor a odešel s trenérem Duane Ludwigem, se kterým si padl do noty. Tímto krokem se stal TJ pro ostatní členy týmu The Alpha Male zrádcem.

 

Mezitím se do UFC dostal i Cody a to ve velkém stylu. Neporažený talent si začal připisovat jeden knokaut za druhým, a jelikož TJ o titul nakonec přišel, tak se otevřela brána Codymu. Pro zkušeného Dominicka Cruze se nemělo jednat o velkou překážku, ale rychlost a přesnost úderů byla pro něj tu noc příliš a titul se tak opět vrátil do týmu The Alpha Male.

 

 

TJ si ve stejný večer zajistil svou pozici vyzyvatele a bylo zaděláno na jeden obří zápas, který by klidně mohl být předlohou pro celovečerní film. Napětí mezi Codym a TJem rostlo během natáčení reality show The Ultimate Fighter, kde bylo jejich vzájemné rivalství ještě prohloubeno. Během natáčení došlo k několika pokusům o potyčku, ale ten hlavní zápas nás čeká již zítra.

 

Cody, coby neporažený šampion se schopností knokautovat kohokoliv, je silnou zbraní. Zvláště pokud přičteme jeho rychlost a obranu proti porazům, tak máme skoro dokonalou zbraň pro boj v postoji.

 

Naopak TJ má rozdílnější styl. Velmi rád zkouší kombinace kopů a boxů, tudíž se nespoléhá pouze na pěsti. Rád také přidává porazy, ty ovšem proti Codymu zřejmě jen tak nevyjdou.

 

 

Předpoklady tedy říkají, že by nás mohl čekat skvělý zápas v postoji. Velkou roli ale můžeš sehrát i psychika a v takto vyhroceném zápase, může jednomu či druhému opravdu něco ujet. Větším adeptem pro zkrat je Cody, coby horká hlava, ovšem proti Cruzovi dokázal skvělou osobní kontrolu, tak uvidíme, jak se mu to zadaří proti bývalému příteli.

 

Bratrovražedný boj na smrt vás čeká ve 3:00 po půlnoci na stanici Nova Sport 2.

Lukáš Zduba TN.cz