Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 10. 2017
nova sport ufc 216

Napětí na vážení! Titulový zápas byl ohrožen, Lee musel shodit

Kevin Lee
Zdroj: YouTube.com
Témata:

Včerejší vážení neprobíhalo rozhodně tak v klidu, jak mnozí z nás předpokládali. Na titulový zápas musí všichni zápasníci navážit přesnou váhu, jinak jsou jejich šance na titul rovnou nulové. Do velkých problémů se dostal i vyzyvatel o prozatímní titul v lehké váze Kevin Lee, který předvedl nemožné a limit navážil. Tentokrát to ovšem bylo opravdu za pět minut dvanáct!

Kevin Lee do této doby neměl nikdy problém navážit. Během posledních dnů dával najevo, že váha u něj nebyla potíž a nehodlá na tom nic měnit. Ovšem úsměv na Kevinově tváři rychle zmizel, jakmile mu na vážení oznámili, že je jeho váha nad limit.


Jako i ostatní zápasníci tak dostal extra hodinu navíc, aby shodil potřebnou libru. Ještě předtím ho musel navíc zkontrolovat místní doktor, aby určil, zda jeho tělo podobnou zátěž zvládne. V tuto chvíli tak dostal Kevin zelenou.

O hodinu později se ukázal znovu a v momentě, kdy se postavil na váhu, se mu dozajista zastavilo srdce. Šanci bojovat o titul ho mohlo stát pouhých pár dekagramů váhy a příprava trvající několik měsíců by vedla k ničemu. Úspěch však přišel a naprosto vyčerpaný Kevin odešel z váhy se 154,5 librami, přičemž horní limit je 155.
 

UFC 216 tak i přes včerejší drama nabídne dvojici titulových zápasů. V prvním z nich se pokusí Demetrious „Mighty Mouse“ Johnson vytvořit nový rekord v počtu obhajob titulů a zapsat se tak navždy do historie této organizace. Jeho soupeř Ray Borg však vypadá velmi hladově, nicméně Mighty Mouse neukázal za poslední roky žádnou slabinu a lze si jen těžce představit, že právě Borg bude tím, kdo ho zlomí.

V hlavním zápase večera se pak bude korunovat zástupce Conora McGregora. McGregorova cesta do světa boxu ovlivnila lehkou váhu, ve které je šampionem, a tak v době, kdy je neaktivní, musí vzniknout prozatímní šampion. Tím se stane buď výše zmiňovaný Kevin Lee, nebo rozjetý Tony Ferguson, který svým osobitým stylem dělá problémy všem svým soupeřům. Vítěz by pak měl nastoupit do zápasu s McGregorem, kde se oba tituly sjednotí.

UFC 216 můžete sledovat živě na stanici NOVA Sport2, klasicky ve 4 hodiny ráno.
 

Lukáš Zduba TN.cz