Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 7. 2017
nova sport večer v las vegas

UFC 213: Dva titulové zápasy budou špičkou hvězdné karty!

Shevchenko vs. Nunes
Zdroj: UFC.com
Shevchenko vs. Nunes

Las Vegas nyní žije „týdnem UFC“. Nejrůznější události a akce přichystané na fanoušky jsou každoročně vyvrcholeny velkým galavečerem, pro který bývá jeden titulový zápas málo a letos tomu není jinak.

UFC 213 uzavře tento maraton, zvláště po sobotním povedeném galavečeru, má na co navazovat. Jména jako Amanda Nunes, Yoel Romero nebo Alistair Overeem jsou zárukou kvality!

Původně UFC 213 aspirovala na nejlepší galavečer roku. Menší vada na kráse se ale přeci jenom pár týdnů před akci objevila, když zápas mezi Cerronem a Lawlerem byl přesunut na UFC 214. Díky tomu však uvidíme další zápas v těžké váze mezi Danielem Omielańczukem a Curtisem Blaydesem.


Ve stejné kategorii dojde na finální vyřešení bilance mezi Werdumem a Overeemem. Oba zápasníci jsou již několik let na úplném vrcholu a doposud je jejich vzájemné skoré 1-1. Werdum se od prohry v roce 2011 zlepšil v postoji a Alistair zase zamakal na obraně a celkové strategii. Oba jsou tedy nyní komplexnějšími zápasníky, ale lepším z nich může být jen jeden.

Nálepku „lepší“ by rád dostal zpět i bývalý šampion Anthony Pettis. Po sérii nevydařených výkonů a neúspěšné cestě v pérové váze se vrací váhy lehké a symbolicky by rád navázal na své hvězdné dny. Od ztráty titulu to již není ten samý Pettis, který si dokázal s elegancí a stylem poradit s většinou soupeřů. Proti Anthonymu se postaví veterán Jim Miller, který párkrát sahal na titulové šance, ale nikdy to úplně nestačilo. Pro Jima je to tak šance ukázat, že může porazit bývalého šampiona a současně potvrdit svoji pozici v nabité divizi lehkých vah.

Cítíte se staří? Tak pohled na Yoela Romera v jeho čtyřiceti letech vám bohužel moc nepomůže. Tento Kubánec se stříbrnou s medailí z olympiády v Sydney překonává přírodní zákony. Nejenomže vypadá jak postava z filmu, ale jeho série osmi výher v řadě je ohromující, zvláště s ohledem na konkrétní jména. Pouhou jednu výhru za Yoelem je i Robert Whittaker. Tento mladý Novozélanďan jde vždy proti sázkařům a dokazuje, že je s ním do budoucna potřeba počítat.

 
Se zraněným šampionem Bispingem, tak muselo UFC sáhnout po zavedení prozatímního titulu, jelikož Yoel i Robert si svou šanci na titul bez pochyby zaslouží. Po zápasové stránce je Yoel silové monstru, s olympijsky kvalitním wrestlingem a schopností ukončit zápas kdykoliv. Naopak Robert je rychlejší, kreativnější a jeho box je na špičkové úrovni. Jednoduše vyhrají diváci, jelikož i sázkové kanceláře vidí šance vyrovnaně.

Zlatý hřeb si jednou po čase vezmou opět ženy. Amanda Nuňes a Valentina Shevchenko se dobře znají. Loni v březnu se spolu střetli v oktagonu a tehdy odešla vítězně po vyrovnané bitvě Amanda, tedy současné šampionka. Ve Valentině tato porážka stále zůstává a touha ji oplatit se za ten rok řádně zvětšila. Obě dámy od té doby porazily dvě soupeřky a nebylo tak divu, že se jejich cesty opět jednou skříží. Nyní bude ovšem rozdíl v tom, že se bude jednat o pěti kolový zápas, což podle odborníků sedí více právě Valentině. Nicméně, jak Amanda, tak Valentina jsou na vrcholu bantamové váhy osamoceny a zítřejší výsledek odhalí, kdo je pravou královnou této divize.

 
UFC 213 můžete sledovat živě již zítra ve 4:00 na stanici NOVA Sport2.

ram TN.cz