Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.10. 2016 06:46
Došla jim trpělivost

UEFA trestá Spartu za rasismus, zavře kus tribuny. Fanoušci zuří!

Na Letnou dorazila první výstraha od UEFA. Reaguje na rasistické projevy sparťanských fanoušků v duelu proti Interu Milán. V domácím zápase Evropské ligy s Hapoelem Beer Ševa bude uzavřena část sektoru. V případě dalšího opakování nevhodného chování může být uzavřen i celý stadion.

Už v posledním ligovém utkání s Jihlavou byla část tribuny uzavřena. Disciplinární komise se pro tento trest rozhodla po vniknutí sparťanských fanoušků na hrací plochu v derby se Slavií. Sparta navíc musela zaplatit pokutu 200 tisíc korun.


"Klub důrazně žádá fanoušky, aby se při všech utkáních AC Sparta Praha zdrželi jakýchkoli hanlivých pokřiků, či skandování, které může být považované za rasistické. UEFA považuje „hučení“ na hráče i rozhodčí za rasistický projev, ať jsou jakékoli barvy pleti, či vyznání. Mezinárodní asociace při opakování prohřešku přistupuje k uzavření celého stadionu," reaguje Sparta na nepříjemnou situaci na svém webu.


"Je to výsměch fanouškům. Žádné projevy rasismu se v tom utkání nestaly. UEFA mafia," shodují se komentáře nespokojených fanoušků na facebooku.
 

TN.cz