Publikováno 10. 3. 2018
200 minut to snad není možné!

Prostě ženský tenis: Kvitová 78 výměn darovala a stejně vyhrála!

Petra Kvitová

Ženský tenis někdy nemá logiku. Ale když jsou holky bojovnice, dá se uhrát všechno. Petra Kvitová je v osmifinále prestižního turnaje v Indian Wells i přesto, že vyrobila 18 dvojchyb a soupeřce darovala skoro 80 výměn!

Duel Petry Kvitové s Julií Putincevovou z Kazachstánu se ho historie zapíše jako jeden z nejneuvěřitelnějších duelů a také jako definice ženského tenisu. Aneb vyhrát můžeš jakýkoli zápas a prohrát ho můžeš také. Tři hodiny a 20 minut strávily Kvitová s Putincevovou na kurtu, česká reprezentantka vyrobila 18 dvojchyb a během zápasu udělala neuvěřitelných 78 nevynucených chyb.

Už se zdálo, že je všemu konec. Po dvou tie-breacích prohrávala Kvitová 2:4 ve třetím setu, pak ale přišla hvězdná chvilka a 12 z 15 vítězných míčů znamenalo obrat na 5:4. Při svém podání pak ale Petra ještě cuchala svým fanouškům nervy, dvakrát povolila soupeřce další brejkboly, ale po neuvěřitelném dramatu nakonec zápas vyhrála 6:7, 7:6 a 6:4. V osmifinále se Kvitová střetne s Amandou Anisimovovou z USA.

Také Karolína Plíšková musela zápas otáčet. V duelu s Irene Beguovou z Rumunska prohrávala v první sadě 1:4, ale nakonec stihla vyhrát tie-break a druhou sadu opanovala výsledkem 6:1. Nyní jí čeká Šuaj Čang z Číny. Pokud obě Češky osmifinálové zápasy vyhrají, půjdou ve čtvrtfinále proti sobě.