Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 1. 2018
Hokej Nominace Ameriky

Tým USA pro olympiádu: Kapitán bez angažmá i hráči z univerzit!

Brian Gionta
Zdroj: Profimedia

To, že olympijský hokejový turnaj nebude bez hráčů z NHL příliš atraktivní, to už se ví delší dobu a mnozí se s tím už tak nějak smířili. Někteří hokej v Pchjongčchangu nebudou sledovat vůbec, jiní jsou naopak zvědaví, jak to celé bude vypadat. Atraktivitě ovšem nepřidává ani nominace USA, která byla dnes zveřejněna. Je na ní spousta hráčů z univerzit a kapitána dělá hráč, který ani nikde nehraje.

Zatím je zveřejněno 23 z 25 jmen. Na dopsání čekají ještě dva brankáři. Tím jediným je Ryan Zapolski z Jokeritu Helsinki. Pokud hokej až tak nesledujete, moc jmen z toho týmu asi znát nebudete. Jestli se o hokej zajímáte, asi to nebude o moc lepší.

 

 

Znát asi budete jméno Brian Gionta. Tenhle borec odehrál v NHL přes 1000 zápasů. Je to jednoznačně nejzkušenější hráč v nominaci a i proto dostal kapitánské céčko. Má to dvě ale… To první je, že v lednu oslaví 39. narozeniny. Což o to, ale on nemá od konce loňské sezony angažmá. Půl roku zkrátka nehrál zápas. V reprezentaci byl naposledy na olympiádě 2006 v Turíně.

 

V nominaci jsou ještě dva hráči, kteří mají v NHL odehráno přes 500 zápasů. Jedním je obránce James Wisniewski, momentálně mu je 33 let a hraje až druhou německou ligu. Druhým je Jim Slater (35 let, hraje nejvyšší ligu ve Švýcarsku). Jiní hráči sbírali starty v NHL maximálně po desítkách, osm z nich v NHL ani nikdy nehrálo. To se týká zejména těch, kteří ještě hrají na univerzitách.

 

NOMINACE USA NA OLYMPIÁDU 2018:

Brankář:
Ryan Zapolski (Jokerit Helsinky, KHL)

 

Obránci:
Chad Billins (Linköping, Švédsko), Jonathon Blum (Vladivostok, KHL), Will Borgen (St. Cloud State University, NCAA), Matt Gilroy (Jokerit Helsinky, KHL), Ryan Gunderson (Brynäs, Švédsko), Bobby Sanguinetti (Lugano, Švýcarsko), Noah Welch (Växjö, Švédsko), James Wisniewski (Kassel, Německo)

 

Útočníci:
Mark Arcobello (Bern, Švýcarsko), Chris Bourque (Hershey, AHL), Bobby Butler (Milwaukee, AHL), Ryan Donato (Harvard University, NCAA), Brian Gionta (bez angažmá), Jordan Greenway (Boston University, NCAA), Chad Kolarik (Mannheim, Německo), Broc Little (Davos, Švýcarsko), John McCarthy (San Jose, AHL), Brian O'Neill (Jokerit Helsinky, KHL), Garrett Roe(Zug, Švýcarsko), Jim Slater (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko), Ryan Stoa (Spartak Moskva, KHL), Troy Terry (University of Denver, NCAA)

lju TN.cz