Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.8. 2017 09:54
galerie pořádný trapas

Tvůj dres nechceme! Co tím kotel Slavie chtěl říct Altintopovi?

Halil Altintop a kotel Slavie
Zdroj: Profimedia
Halil Altintop a kotel Slavie

Fotbalová bída, žádné góly a nakonec trapný okamžik pod tribunou. Slavia se rozhodně nechová podle svého hesla „Společně jsme silnější“. Turecký záložník Halil Altintop po duelu s Bohemians dostal najevo, že není u fanoušků oblíbený. Dres, hozený na tribunu, se mu vrátil zpět…

Pravdou je to, že Slavia má nejhorší gólový start do sezony od roku 1970. Dala jen tři góly ve čtyřech zápasech. K tomu se připočítají bodové ztráty a fandové, kteří byli namlsaní milionovými posilami, najednou přestali být trpěliví.

Halil Altintop si odnáší dres do šatny
Zdroj: Profimedia Halil Altintop si odnáší dres do šatny

Kotel Slavie byl při malém pražském derby na protilehlé straně k hlavní tribuně. A právě tam přišli za povzbuzování poděkovat fotbalisté. Vyslechli tradiční pokřik, pak se ale stalo něco, co nikdo nečekal.


Středopolař Halil Altintop, který v sobotu patřil k lepším hráčům na hřišti, hodil dres mezi fanoušky. Jenže než se nadál, jindy cenná relikvie mu přiletěla zpět. A incident řeší i samotní fandové Slavie. Mužem, který tureckému fotbalistovi dres hodil zpět, byl dočasný šéf kotle.

Halil Altintop a kotel Slavie
Zdroj: Profimedia Halil Altintop a kotel Slavie

„Velká ostuda a ubohost. Z výkonu týmu jsem byla taky zklamaná, mám spoustu výhrad a fakt se nebojím být kritická, ale tohle mi přijde opravdu velice trapné, hloupé a demotivační. Když se vyhrávají tituly, to se to fandí...ale když se nedaří, tak se teprve ukáže charakter každého z nás. A jak je vidno, ten, kdo tohle udělal, je fakt "charakter".,“ píše na webu slavistické noviny čtenářka s přezdívkou Kara a její názor mnozí podporují.


Slávistí také věří, že gesto fanouška bylo jen výrazem sportovní mizérie a nemělo rasistický podtext.

ram TN.cz