Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 7. 2017
fighting Za dva měsíce

Tváří v tvář: Tady se Mayweather a McGregor poprvé setkají!

Conor McGregor a Floyd Mayweather
Zdroj: Twitter

Necelé dva měsíce. To je období, které musíme vydržet, než se dočkáme jednoho z největších zápasů v historii bojových sportů. Stejnou dobu ovšem mají samí protagonisté na přípravu. Floyd Mayweather i Conor McGregor se již několik týdnů připravují, aby v ringu předvedli, že pouze jeden z nich bude mít ve svých předzápasových výrocích pravdu. A právě u mikrofonu se budou moci oba ukázat již příští týden, jelikož startuje série exkluzivních tiskových konferencí!

V boxu ani v UFC to není pouze o výkonech v ringu. Zápasníci musí své zápasy umět prodat divákům, na což je zvláště Conor McGregor specialista. K tomu účelu slouží nejrůznější tiskové konference, kde je možné svého soupeře, aspoň pomocí dobře mířených slov, nalomit. Mentální stránka boje je mnohdy chybně ignorovaná, ale dostat se do hlavy soupeře a ubrat mu na jeho sebejistotě je to, o co McGregorovi a jemu podobným jde.

 

První šanci McGregor dostane již příští týden, jelikož bylo oznámeno odstartování oficiálních tiskových konferencí. Bude tak na obou pánech před zástupy novinářů dokázat, že v přípravě jde vše nad očekávaní a soupeř by se už nyní měl strachovat.

 

Součástí klasické tiskové konference bývají i tzv. staredowns, nebo-li postavení se sobě navzájem tváří v tvář. To je opět šance ukázat svoji sebejistotu, ale i možnost změřit si soupeře. Občas dojde i na fyzickou konfrontaci, v případě že zápasníci neudrží nervy. Nicméně bodyguardů bude na podobné události více než dosti, aby se podobným incidentům předešlo.

 

První destinací, kde se Mayweather a McGregor potkají, bude Londýn. Očekává se příští víkend, tzn., že akce proběhne někdy mezi 14. a 16. červencem. Speciální bude i místo, jelikož se nebude jednat o nic menšího než o stadion Wembley. Obecně lze očekávat, že tribuny budou otevřeny pro veřejnost, tak aby byla zajištěna řádná atmosféra.

 

Na našich stránkách se můžete v budoucích týdnech těšit na postřehy a zajímavé informace z těchto konferencí. Máme se na co těšit.

Lukáš Zduba TN.cz
Reklama

 

Reklama