Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2015 10:28
nova sport 1 vysíláme

Turnaj mistrů: Sledujte Tomáše Berdycha na turnaji v Londýně!

Tomas Berdych
Zdroj: Profimedia

ATP World Tour Finals proti sobě stejně jako každý rok svede osmičku nejlepších hráčů světa. Pošesté v řadě se do turnaje kvalifikoval také Tomáš Berdych, který postoupil jako světová šestka. Od neděle 15. do neděle 22. listopadu bude celý turnaj vysílat kanál NOVA Sport 1.

Obhájce titulu Srb Novak Djokovič letos zažívá vynikající sezónu, a tak není pochyb o tom, že do londýnského turnaje vstupuje jako favorit.

Letos dokázal vyhrát tři Grand Slamy a na Turnaji mistrů bojuje již o páté vítězství. Jeho největšími soupeři jsou Švýcar Roger Federer, který soutěž vyhrál už šestkrát a Brit Andy Murray, který by mohl poprvé v historii zakončit sezónu jako světová dvojka. Vysoké ambice má také Federerův krajan Stan Wawrinka, který letos ovládl pařížské French Open.

 
Druhá polovička hráčů sice letos nezažívá nejlepší období své kariéry, avšak rozhodně nepatří mezi turnajové nováčky. Španěl Rafael Nadal se na turnaj kvalifikoval již po jedenácté, ale turnaj nikdy nevyhrál.


 Další Španěl David Ferrer je specialistou na antuku, a tak na tvrdém povrchu nepatří mezi favority. Londýnský povrch ale vyhovuje Českému tenistovi Tomáši Berdychovi, který by letos rád zlepšil svoje dosavadní maximum, semifinále z roku 2007.


Posledním kvalifikovaným je světová osmička Japonec Kei Nishikori, který se na turnaj probojoval podruhé v řadě.


První zápas mezi Novakem Djokovičem a Keiem Nishikorim začíná v neděli 15. 11. v 15:05. Celým turnajem vysílaným na kanále NOVA Sport 1 a videoportále VOYO provází komentátoři Tomáš Borovec, Štěpán Sokol, Libor Basík, Vojtěch Bidrman a Jozef Havrilla.

 

Program dvouher (SEČ):

Neděle 15. listopadu:
15:00 Djokovič (1-Srb.) - Nišikori (8-Jap.), nejdříve v 21:00 Federer (3-Švýc.) - Berdych (6-ČR).

Pondělí 16. listopadu:
15:00 A. Murray (2-Brit.) - Ferrer (7-Šp.), nejdříve v 21:00 Wawrinka (4-Švýc.) - Nadal (5-Šp.).

  

TN.cz