Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.10. 2018 13:48
motosport magazín czech rally

Turecká rally byla pekelná! Podívejte se, jak závodníci trpěli

Zdroj: TN.cz

Ostré kameny všude přítomný prach a teploty přes 35 stupňů. Tureckou rally nikdo z posádek takhle obtížnou nečekal a hovořili o ní jako o nejtěžší v kariéře - přímo na místě natáčel i štáb televize Nova.

Turecko hostilo světovou rally celkem 6x - naposledy před osmi lety. V okolí města Marmaris na jižním pobřeží se ale letos jelo úplně poprvé.


Zahájení bylo v přístavu. Oblast je turistickým letoviskem a rally speciály projížděli mezi luxusními jachtami a pětihvězdičkovými hotely. Ukážeme vám zákulisí Turecké rally, která mohla být klíčová v boji o titul Mistra světa v kategorii WRC i WRC 2.Rally přitáhla do Turecka desetitisíce fanoušků z celé Evropy včetně České republiky. Na pět závodních dnů tu všechno žilo pouze rychlými auty. Představíme týmové kolegy Jana Kopeckého a Pontuse Tidemanda, kteří letos poprvé jeli stejnou soutěž

Rallye v Turecku
Zdroj: skodamotorsport Pavel Dresler (vlevo) a Jan Kopecký (vpravo).

Místní organizátoři se chtěli ukázat v tom nejlepším světle. Fanoušci a novináři chválili zejména přehledné značení diváckých míst, dostupnost erzet i parkování. Jezdci o turecké rally nakonec hovořili jako o nejtěžší soutěži kariéry. Uvidíte reakce těch, kteří dokončili.

 

Speciál Czech rally přímo z Turecka sledujte v těchto dnech na Nova Sport1.


Starší díly pořadu si můžete připomenout ZDE.

Radek Mazal TN.cz