Fotbal Mistrovství světa

Tunisané sahali po remíze s Anglií. Nakonec se však trefil hrdina Kane

Harry Kane
Harry Kane rozhodl zápas s Tuniskem

Anglie se na mistrovství světa velmi natrápila na výhru nad Tuniskem. Hrdinou zápasu byl Harry Kane, který otevřel skóre a v nastaveném čase rozhodl o vítězství 2:1. Za Tunisany skóroval Ferjani Sassi, který proměnil penaltu.

Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě. Po rohovém kopu zakončoval hlavou Stones, ale gólman Hasan jeho pokus vyrazil, s následnou dorážkou Harryho Kanea si však už neporadil.

V 16. minutě přišla pro Tunisany komplikace. Týmu se totiž zranila jednička Muizz Hasan, který si přivodil zatím nespecifikované zranění v oblasti ramene. Nahradil ho tak Farúk bin Mustafá.

Když ve 33. minutě zasáhl Kyle Walker v pokutovém území Fachraddína bin Júsifa loktem do obličeje, byla nařízena penalta, kterou proměnil Ferjani Sassi a bylo vyrovnáno.

Hráčům obou týmů komplikoval práci nezvaný host. Na nepříjemný hmyz musela mužstva reagovat repelentem...

Už to pomalu vypadalo, že se diváci na šampionátu dočkají další senzace. Tunisko sahalo po bodu za remízu, ale v nastavení se přeci jen Anglie prosadila. Jmenovitě to byl znovu Harry Kane, který využil opět rohový kop, tentokrát zakončoval hlavou.