Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 9. 2017
sport vs. trump ostrý spor

Trumpova válka se sportovci pokračuje. Bouří se i hvězdy NBA!

Donald Trump
Zdroj: Profimedia

Vztah prezidenta Spojených států amerických se sportovci se vyostřuje. Donald Trump se ve svém projevu opřel do hráčů Národní fotbalové ligy, kteří protestovali proti proti policejní brutalitě a při americké hymně klečeli. A ostré reakce sportovců na sebe nenechaly dlouho čekat.

Chování fotbalistů, kteří na protest proti údajné rasové nerovnosti a policejní brutalitě proti menšinám, provokativně poklekli při americké hymně, ostře Donald Trump odsoudil.
 

"Je to naprostá neúcta našeho dědictví. To je naprostá neúcta vůči všemu, na čem si zakládáme," zuřil při svém projevu.
 

"Nerad uvidím některé z majitelů klubů NFL, kteří to budou ignorovat. Vyhoďte ty zkurvysyny! Musí skončit!" vyzval majitele klubů.
 

A jeho slova mu už začínají sportovci vracet. A neozývají se jen z NFL, ale i třeba z NBA. Ozvali se i šampióni z Golden State, jejichž pozvání do Bílého domu prezident Trump zrušil, ale také řada dalších hvězd amerického sportu.

S reakcí přispěchala i dlouholetá hvězda NBA Kobe Bryant. " Ten, jehož slova vyvolávají rozpor a nenávist, nemůže udělat Ameriku znovu velkou," napsal v narážce na Trumpovo volební heslo.

 

Přisadil si také LeBron James. "Přijít do Bílého domu byla velká pocta. Dokud ses tam neukázal..." vzkázal Trumpovi prostřednictvím Twitteru.

 

Svých hráčů se zastali majitelé klubů NFL. "Připomínky, jaké jsme slyšeli od prezidenta, jsou nevhodné, urážlivé a děsivé. Jsme hrdí na naše hráče," uvedli majitelé newyorských Giants John Mara a Steve Tisch ve společném prohlášení.
 

A dá se očekávat, že to nebyla poslední kapitola ve sporech mezi americkým prezidentem a americkým sportem.

 

msl TN.cz