Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.6. 2018 08:59
sport a politika nejsou vítáni

Trump šokuje Ameriku! Odmítl pozvat vítěze NFL do Bílého domu

Donald Trump
Zdroj: Profimedia

Prezident Spojených států amerických Donald Trump se s tím moc nemaže. Ve svém prohlášení uvedl, že do Bílého domu odmítá pozvat vítěze ligy amerického fotbalu NFL tým Philadelpia Eagles.

Důvod, proč se jeden z nejmocnějších mužů planety rozhodl pro tak razantní krok je ten, že mu vadí, když hráči amerického fotbalu klečí při státní hymně.

 

 

Tento tichý protest odstartoval v minulé sezoně tehdejší hráč San Francisca Colin Kaepernick. Před zápasy během hymny vždy klečel a tím chtěl dát najevo, že v Americe jsou černoši vystavování policejnímu násilí.

 

 

Gesto ale začali napodobovat i další hráči a kromě klečení pak například drželi ruce za zády, aby si je nemohli přitisknout na srdce, jak je u Američanů při hymně zvykem.

 

Trump se k protestům hráčům již několikrát ostře vyjádřil a vybízel dokonce i fanoušky týmů, že si zaslouží lepší hráče, kteří mají úctu ke své zemi.

Prohlášení prezidenta Donalda Trumpa
Zdroj: Twitter

Nakonec spor vyvrcholil tím, že prezident USA vydal prohlášení, ve kterém uvedl, že tým Philadelphie není schopný přijít do Bílého domu v plné sestavě, protože nesouhlasí se svým prezidentem. Klub chtěl na návštěvu poslat alespoň některé hráče, ale prezident dal tímto prohlášením jasně najevo, že je tam nechce.

mm TN.cz