Publikováno 25. 6. 2018
indy car nejkrásnější okruh

Newgarden slaví triumf na Road America! Má třetí výhru v sezoně!

Josef Newgarden při vítězství na Road America 2018

Vypadalo to snadně, ale prý to byla dřina. Josef Newgarden vyhrál na ikonickém okruhu Road America už třetí závod Indy Car series v sezoně. Na čele byl 53 z celkových 55 kol. Team Penske Chevrolet pak slaví už pátý letošní triumf.

Newgarden vyhrál o 3,3759 sekundy před Ryanem Hunter-Reayem a zapsal zároveň své desáté vítězství ve své sedm let dlouhé kariéře.

"Byl to těžký den a nebylo to tak snadné, jak to vypadalo," řekl po závodě. „Díval jsem se do zrcátek celou polovinu závodu, kdy na mě Ryan dotíral. Myslím ale, že jsme motor Chevy dobře změnili, měl jsem to, co jsem potřeboval: sílu i spolehlivost. Na konci závodu mi právě tohle dalo potřebný náskok,“ svěřil se sedmadvacetiletý vítěz.

Na triumf ve Wisconsinu zadělal Newgarden už v sobotu, kdy vyhrál kvalifikaci. V samotném závodu pak vedl 13 kol až do své první zastávky v boxech.

Zdroj: Profimedia Josef Newgarden při vítězství na Road America 2018

Na chvíli ho předjel lídr šampionátu Scott Dixon, ale během následujících osmi kilometrů už byl Newgarden opět v čele a už před sebe nikoho nepustil.

Team Penske získal páté vítězství na Road America a celkově už svůj 202 triumf v historii Indy Car. Letošní závod byl nejrychlejším od roku 2000, Newgardenova průměrná rychlost byla úctyhodných 212 km/hod.

"Bylo to perfektní den, tým Penske udělal skvělou práci," svěřil se vítěz. "Snažíte se balancovat s úsporou paliva a rychlou jízdou, kde se navíc opotřebovávají pneumatiky, takže je to celé na hraně. Ale naše auto bylo fenomenální. Jel jsem na červených pneumatikách, a chtěl je na každé výměně,“ vyprávěl Josef Newgarden.

Za Ryanem Hunter-Reayem dojel třetí Australan Scott Dixon, čtvrtou příčku si zajistil Japonec Takuma Sato.

Na čele celkové klasifikace je Dixon před Hunter-Reayem, Newgarden se posunul už na čtvrtou příčku, za Alexandra Rossiho.