Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.4. 2016 18:12
velká pardubická legendární žokej

Třicet startů a dost! Nezmar Váňa dál myslí na Velkou pardubickou

Josef Váňa
Zdroj: profimedia.cz
Josef Váňa

A je to venku! Fanoušci dostihového sportu se mohou těšit, že na letošním ročníku Velké pardubické pravděpodobně nebude chybět legendární Josef Váňa! Osminásobný šampion potvrdil, že to s návratem do sedla myslí vážně.

Co vlastně žene Váňu v 63 letech zpátky na závodiště? "Rád bych se jí ještě naposledy potřicáté zúčastnil," odpověděl Váňa novinářům na otázku, jak to vypadá s jeho startem v letošní Velké pardubické.


Jestli ale chce slavný žokej počet svých účastí zaokrouhlit na třicet, bude muset jet ještě dvakrát. Vůbec poprvé v Pardubicích startoval v roce 1985, tři ročníky vynechal, naposledy loni. Letos by se ale do sedla rád vrátil.Jak sám přiznal, start závisí na několika faktorech. "To znamená, že musím být v cajku, musím mít dobrého koně a pak je to možné," zdůraznil. Záhy ale přiznal, že na sobě pracuje. Jezdí na kole, po ránu také posiluje a občas si zajde zaplavat.

Josef Váňa
Zdroj: profimedia.cz Josef Váňa


Váňa čtyřikrát vyhrál s legendárním Želeníkem, jednou triumfoval s Vronským a tři triumfy si připsal v sedle Tiumena. Pro letošní ročník už má koně vyhlédnutého.


"Jmenuje se Hawk Wing, protože mi hodně povahou i projevem v dostihu připomíná Tiumena, ale to není podstatné. Koní do pardubické bude z naší stáje hlášených víc, spíš jde o to, abych byl já připraven," uvědomuje si Váňa.Také přiznal, že často slýchává, že startovat na Velké pardubické v tomhle věku, je bláznovství. "Ať is každý myslí, co chce. Vím, co dělám. Každý den jdu s radostí do práce, protože mám to štěstí, že dělám, co mě baví," dodal Váňa, osminásobný šampion slavného závodu.

pha TN.cz
Reklama

 

Reklama