Publikováno 25. 9. 2017
Tenis Turnaj Wu-chan

Kvitová padla po třech hodinách. Všechny sety rozhodoval tiebreak!

Petra Kvitová

Na číslo tři bude chtít Petra Kvitová po dnešku zase rychle zapomenout. Hned v prvním kole turnaje v čínském Wu-chanu totiž ve třech setech, které třikrát rozhodoval tiebreak, podlehla po třech hodinách a 37 minutách domácí hráčce Pcheng Šuaj 6:7, 7:6 a 6:7.

Byla to bitva od začátku až do konce a do posledního míčku bylo těžké odhadovat, kdo z tohoto boje odejde jako vítěz. V zápase prvního kola turnaje v čínském Wu-chanu čekala na Petru Kvitovou Číňanka Pcheng Šuaj.

První set vyhrála v tiebreaku Šuaj a to 9:7. Ve druhé sadě, stejně jako v té první, ztratily obě hráčky po jednom podání. Rozdíl byl však v tom, že následný tiebreak urvala na svou stranu Kvitová a bylo to 1:1 na sety.

Ve třetím setu byla Kvitová za nepříznivého stavu 4:5 ošetřována, kvůli bolesti zad. Poté se na kurt vrátila a i tentokrát musel rozhodnout tiebreak. V tom však bez větších problémů strhla vítězství na svou stranu Pcheng Šuaj, která ho vyhrála 7:3.

Po zápase, který trval 3 hodiny a 37 minut, tak postoupila dál Číňanka a Petra Kvitová se tak loučí překvapivě brzy. To zároveň znamená, že titul z čínské metropole bohužel neobhájí.