Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 8. 2017
přehled už je to dlouho

Tři a půl roku od nehody: Podpora Schumacherovi, ale i hyenismus!

Michael Schumacher
Zdroj: profimedia.cz
Michael Schumacher

Od fatální nehody Michaela Schumachera uplynulo již více než tři a půl roku a fanoušci po celém světě se nepřestávají ptát, jak na tom legendární závodník je. A jakých odpovědí se dočkají?

Na jízdu na lyžích ve francouzských Alpách celá rodina Schumacherů už nikdy nezapomene. Sedminásobný světový šampión při ní koncem roku 2013 utrpěl velmi vážná zranění a byl okamžitě převezen do nemocnice, kde musel podstoupit dvě neurochirurgické operace. Po zákrocích zůstal v kómatu.

 

O několik měsíců později byl bývalý automobilový závodník převezen z nemocnice do rodinného sídla u Ženevského jezera. "Přes jeho vážná zranění hlavy, která utrpěl, došlo v posledních týdnech a měsících k pokroku. Je před námi však stále dlouhá a obtížná cesta," psalo se tehdy v oficiálním prohlášení, které zveřejnila Schumacherova rodina.

 

Prakticky od té doby jsou veškeré informace o zdravotním stavu Michaela Schumachera jen věcí spekulací. Objevila se řada svědectví a tvrzení lidí ze závodníkova okolí, ale oficiální zprávy přestali Schumacherovi vydávat.

Bohužel se objevili lidé, kteří na neštěstí parazitují. Začátkem loňského roku vyhrožoval jistý Hüseyin B. z Detlingenu, že se něco stane Schumacherovým dětem, pokud nedostane 900 tisíc eur. Hrozby však nedomyslel, když v e-mailu adresovaném rodině uvedl i číslo účtu, kam mají být peníze poslány. Policistům pak nedalo moc práce výtečníka dopadnout.
 

Německý magazín Die Bunte zase přišel s informací, že Michael Schumacher už může chodit. "Chodit nemůže," prohlásil tehdy stroze právní zástupce. To je vlastně jediná oficiální informace, kterou se fanoušci dozvěděli během posledních měsíců. Rodině musel magazín zaplatit odškodné 50 tisíc eur.

 

Jiný člověk měl pro změnu požadovat milion eur za fotografie, která měla být vyfocena v Schumacherově domě a na níž měl být zachycen z bezprostřední blízkosti sám závodník.

I přes všechny tyto projevy hyenismu ale stále zůstává Schumacher v srdcích fanoušků, kteří na něj pravidelně myslí nejen při jeho narozeninách, i své rodiny. Ostatně obě děti, Gina i Michael, jsou talentované po tatínkovi. Mick se věnuje automobilovým závodům, Gina se před nedávnem stala mistryní světa v jízdě na koni v západním stylu.

 

msl TN.cz