Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.1. 2016 19:48
kauza neber úplatky

Pět let vězení pro Růžičku? Byl obviněn ze zpronevěry

Zdroj: TV Nova

Chvíli se zdálo, že kauza údajného uplácení, do kterého se podle svědků zapletl Vladimír Růžička, vyšuměla. Ale opak je pravdou. Policie teď zahájila trestní stíhání bývalého hokejového reprezentačního trenéra a obvinila ho ze zpronevěry. Růžičkovi hrozí až pět let vězení!

Všechno odstartovalo video podnikatele Miroslava Palaščáka z loňského dubna, které na schůzce s Růžičkou pořídil tajně. Tvrdí, že trenér od něho přijal úplatek půl milionu za to, že Palaščákův syn bude hrát. Postupně se přidávali další rodiče, kteří Palaščákovo tvrzení podpořili. Kauza na chvíli utichla, až do toho momentu. Růžička sice peníze údajně vrátil, policie se rozhodla jednat.
 

PRVNÍ SLOVA VLADIMÍRA RŮŽIČKY KE SKRYTÉMU VIDEU: ROZHOVOR S TN.CZ


„Mohu potvrdit, že si 52letý muž převzal písemnost. A od chvíle, kdy ji převezme, je stíhán pro trestný čin zpronevěry. Hrozí mu až pět let vězení,“ řekl po TV Nova policejní mluvčí Tomáš Hulan.Nejde tedy o uplácení, ale o zpronevěru. Někdo si přisvojí cizí věc nebo třeba svěřené peníze. V tomhle případě se bavíme o zmiňovaném půlmilionu, který měl Růžička přijmout, ale vedení Slavie o tom údajně nevědělo.


„Možná, že policie považuje za snazší tuhle konstrukci zpronevěry prokázat,“ nechal se slyšet právník Jan Šťovíček. „Výsledkem by mělo být zjištění, zda si zanechal prostředky, pro klub, to je podstata té zpronevěry,“ dodal.


Růžička se k tomu zatím nevyjádřil. V Chomutově, kde působí jako trenér, nebyl k zastižení. Olympijský vítěz z Nagana měl být údajně v Praze. Nekonal se ani trénink extraligovému mužstva. Vedení Chomutova - navzdory všem obviněním - za Růžičkou stojí.

Kouč Chomutova Vladimír Růžička
Zdroj: profimedia.cz Kouč Chomutova Vladimír Růžička


„S Vláďou jsme mluvili a zastáváme stejné stanovisko jako na začátku. Ctíme presumpci nevinny až do finálního rozhodnutí,“ zdůraznil Jaroslav Veverka, ředitel klubu chomutovských Pirátů.


I přesto, že platí presumpce neviny, dostala Růžičkova pověst další pořádnou ránu.
 

TN.cz TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.1. | 12:56 luisina4
9
Ale všechny je to dobře živí. Nikam se nehrnou. Katka Neumanová vysekla ...
27.1. | 19:17 allanaldik
-1
Ruzo nemej starach hokejky a kopacky pridam poldy tak Vas se to netyka je to ...
15.2. | 17:18 stepankova5
0
Náhlasit nevhodný komentář
Budme v klidku, pravnici ho z toho vysekaj
27.1. | 19:17 allanaldik
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ruzo nemej starach hokejky a kopacky pridam poldy tak Vas se to netyka je to jen bububua tim to konci.Dal ved svuj tym do posledni 4ky
27.1. | 16:30 Miroslav Laptopický
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak se zákazem působení v hokeji se vyrovná, do vězení nepude a prachy na peněžitej trest má. Tak vo co jde?
27.1. | 14:37 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zpronevěra? Ta kvalifikace mě malinko udivuje, tak trochu legalizované úplatkářství. Zřejmě chtěli ušetřit obvinění toho, co uplácel. Ale překvalifikace je možná a sveze se v tom i ten, co úplatek poskytl
27.1. | 14:10 Milan Brejcha
9
Náhlasit nevhodný komentář
S jídlem roste chuť !!
27.1. | 13:00 Šírín Ládínová
6
Náhlasit nevhodný komentář
Nejlepší na tom všem je, že pana Růžičku budou soudit naši soudci, kteří jsou hned po politicích nejzkorumpovanější skupinou.
27.1. | 12:56 luisina4
9
Náhlasit nevhodný komentář
Ale všechny je to dobře živí. Nikam se nehrnou. Katka Neumanová vysekla obrovský dluh a za odměnu sedí na ministerstvu, kde se 2x za týden otočí ve dveřích. A dalo by se pokračovat...
27.1. | 12:54 luisina4
6
Náhlasit nevhodný komentář
Asi by měli být placeni za to, co opravdu odvedou, ale vše je v rukách vlastníků klubu. Super se mají armádní sportovci, ti dostávají výplatu podle frčků bez ohledu na výkon. Vše včetně pobytů v zahraničí je jim hrazeno, dostávají stravné a pak si ještě stěžují, že mají málo
27.1. | 12:47 luisina4
8
Náhlasit nevhodný komentář
Těžko hodnotit, kde je pravda. Ve sportu je opravdu vše o penězích. Aby jste se dostali do správného klubu, je zapotřebí platit, bez toho se tam nikdo nedostane, byť by byl sebelepší. Pak je potřeba se zamyslet nad odměnami hráčů. Na nic nejsou peníze, ale dnešní hráči mají na kontech miliony
27.1. | 12:38 lada48
2
Náhlasit nevhodný komentář
Aniž bych se Růžičky zastával nebo snižoval jeho provinění, které mu napřed musí prokázat soud, proti naši politikům, jejich poradcům a jejich dalším kamarádíčkům je Růžička troškař. Teď to bude pokračovat podle starého hesla: "Zloděj křičí, chyťte zloděje!"