Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.5. 2017 07:36
případ růžička zpronevěra

Trenér Růžička do vězení nepůjde! Zaplatil pokutu 400 tisíc

Hokejový kouč Vladimír Růžička se vyhne pobytu za mřížemi. Ten odvrátil zaplacením pokuty ve výši 400 tisíc korun, kterou dostal od soudu za zpronevěru. Informaci přinesl iRozhlas.cz.

Pokud by Růžička nezaplatil, čekal by ho pobyt ve vězení v délce 16 měsíců. K tomu byl odsouzen za to, že na jaře 2012 a v květnu následujícího roku převzal sponzorský dar od podnikatele Miroslava Palaščáka. Finanční obnos ale pak neputoval do slávistické kasy, ale Růžička si je prý úmyslně ponechal.
 

Podezření, že současný trenér extraligového Chomutova chtěl při svém angažmá v pražské Slavii úplatky od některých rodičů, aby jejich děti mohly hrát hokej, policie prověřovala řadu měsíců. Důkazy o údajné korupci ale nezískala, případ byl překvalifikován a Růžička byl obviněn ze zpronevěry.
 

Za to Růžičkovi hrozilo odtětí svobody na jeden rok až pět let, soud ale nakonec rozhodl, že Růžička musí zaplatit 400 tisíc korun, v opačném případě by šel na 16 měsíců do vězení.

Růžička se proti rozhodnutí, že zpronevěřil půl milionu korun od Miroslava Palaščáka, odvolal. Městský soud v Praze ale rozsudek potvrdil. Růžička vinu nadále odmítal a hájil se tím, že od podnikatele nedostal i potřebné dokumenty. Polehčující okolností pro bývalého reprezentačního trenéra bylo, že Palaščákovi peníze ze soukromého účtu své manželky vrátil, soud ale tvrdil, že s nimi od počátku nenakládal jako se sponzorským darem.
 

TN.cz