Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 12. 2017
hokej změny v nominaci

Trenér reprezentace Jandač řeší omluvenky. Povolal další hráče

Josef Jandač
Zdroj: Profimedia

Kouč české hokejové reprezentace Josef Jandač se bude muset na Channel One Cupu v Praze a Moskvě obejít bez obránce Jakuba Nakládala z Jaroslavle a útočníků Romana Červenky z Fribourgu, Jakuba Klepiše z Mladé Boleslavi a Roberta Kousala z Davosu.

Celkem už přišel z původního osmadvacetičlenného kádru o pět nominovaných, dříve vypadl rovněž ze zdravotních důvodů útočník Milan Gulaš z Plzně.

 

Dodatečně povoláni byli forvardi Jan Kovář z Magnitogorsku, Jakub Lev z Vítkovic, Lukáš Radil ze Spartaku Moskva a Michal Řepík ze Slovanu Bratislava. Aktuálně je v týmu 27 hráčů - tři brankáři, devět obránců a patnáct útočníků.

 

Červenka, Gulaš, Kousal a Nakládal se omluvili kvůli zranění, Klepiš je nemocný. "Z hráčů, kteří je měli nahradit, se kvůli nemoci nemůže turnaje zúčastnit Michal Birner z Fribourgu a kvůli zranění Robin Hanzl Nižněkamsku," uvedl tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

 

Český tým se sejde dnes odpoledne v Praze. Ve středu od 18:30 sehraje v O2 areně první duel s Finskem. Ve čtvrtek odpoledne odletí do Moskvy, kde o den později změří síly s Kanadou a v neděli se na závěr utká se Švédskem.
 

ČTK