Publikováno 24. 2. 2018
Názor Reitera Pohled kouče

Trenér Ledecké: Ester je diamant, který stačí čistit!

Ester Ledecká a Justin Reiter
Zdroj: profimedia.cz

Snad nejvíc nadšený je ze dvou zlatých medailí Ester Ledecké její americký trenér Justin Reiter. Ten sice nejdřív pochyboval, že jde snowboard skloubit s lyžováním, naštěstí se ale včas nechal přesvědčit o opaku.

Že Ledecká dokázala jako první žena v historii vybojovat na olympijských hrách zlatou medaili ve dvou různých sportech, pochopitelně šokovalo také Reitera.

"Tohle je zápis do dějin. Neuvěřitelná věc. To množství mentálního tlaku, který ustála, to vzbuzuje fakt velký dojem," prohlásil pro ČTK Reiter, který má na svou svěřenkyni pouze slova chvály.

"Ester je diamant, který stačí jenom čistit," ocenil mladý kouč a vzdvihl hlavně cílevědomost mladé závodnice (22 let).
 

17

GALERIE: Ester Ledecká na stupních vítězů

Zdroj: profimedia.cz

Ester Ledecká na stupních vítězů

Hodnocení:


"Ester je mimořádný jedinec. Její prací je být nejlepší na světě. Je jedním z největších dříčů, které znám. Trénink a tvrdou práci miluje víc než vítězství a to jsou dva nejsilnější atributy úspěchu," konstatoval Reiter.

Nejdřív se snažil Ledeckou přesvědčit, že by se měla soustředit jen na snowboard, už druhý den však otočil. "Řekl jsem, jestli chceš lyžovat, je mi to fuk. Pojďme na to. Je to tvoje kariéra. A od téhle chvíle cítím, že podpora z obou stran ji ještě zvedla, dodala jí křídla," prozradil trenér české hvězdy.
 


Skončily tím snahy tlačit Ledeckou jen jedním směrem. "Naším největším cílem pro tuto sezonu bylo stvořit šampiona, ne závodního koně. Dát jí sílu k tomu, aby dělala svoje vlastní rozhodnutí, svoje vlastní volby. Podporovat je," řekl Reiter.

 "Jsem poctěn, že jsem malým podílem přispěl k takovému úspěchu. Ester věděla, co chce dokázat, koncentrovala svoji energii správným směrem. Byla by docela zklamaná, kdyby odjížděla se zlatem ze super-G a bez snowboardové medaile. Hřeje mě, že si splnila oba sny," dodal Reiter.

fre TN.cz