Publikováno 12. 2. 2018
16 let zpátky Velká změna

Trenér Jandač u repre zešedivěl: Před lety byste ho nepoznali! FOTO

Josef Jandač
Zdroj: Profimedia

Trenér Josef Jandač působí druhým rokem u české reprezentace v roli hlavního trenéra. Už před tím stál na střídačce národního týmu jako asistent. Devětačtyřicetiletý kouč za tu dobu nasbíral nejen mnoho zkušeností a zlatou medaili, ale také nějaké ty šediny. Podívejte se, jak vypadá dnes a jak vypadal před šestnácti lety, kdy jeho trenérská kariéra teprve začínala.

Josef Jandač je s národním týmem v Jižní Koreji, kde se připravuje na blížící se olympijský turnaj. Tam ostatně trenérská kariéra českého lodivoda začala. V roce 1994 vedl tým Seok Top Soul, se kterým hned získal mistrovský titul. Posléze se vrátil do Čech a trénoval rodný Beroun, Kralupy nad Vltavou či mládežnický tým Slavie. Až pak začala ta pravá kariéra. Dostal se k libereckým Bílým Tygrům. To se psal rok 2001 a takhle tehdy Jandač vypadal:

 

Josef Jandač
Josef Jandač před 16 lety a dnes (zdroj: Profimedia)

 

Tak co, poznali byste ho? Dnes devětačtyřicetiletý trenér dovedl Liberec do extraligy. Následovala další angažmá. Jandač byl trenérem extraligovým Českých Budějovic, pak se dostal dokonce na lavičku národního týmu (v letech 2008 až 2010, kdy byl jen asistentem).

 

 

Od roku 2010 stál na střídačce Pardubic, Lva Praha a pražské Sparty. V roce 2015 se vrátil znovu k reprezentaci a o rok později se stal jejím hlavním trenérem, kterým je dodnes.

lju TN.cz