Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2017 19:41
fotbal dalo se čekat

Trenér fotbalistů Itálie skončil. Svaz odmítá sdělit podrobnosti!

Gian Piero Ventura
Zdroj: Profimedia

Trenér italské fotbalové reprezentace Gian Piero Ventura dva dny po nevydařené baráži o mistrovství světa skončil. Vedení fotbalového svazu však zatím neuvedlo, zda-li kouče odvolalo, nebo skončil dobrovolně.

Devětašedesátiletý kouč nedokázal reprezentační tým dostat na mistrovství světa a Itálie tak bude poprvé od roku 1958 na šampionátu chybět.

 

Ventura sice bezprostředně po nevydařeném zápase se Švédskem odmítl, že by rezignoval a čekal až se sejde se vedením fotbalového svazu.

 

 

Italská fotbalová federace pak po dnešním zasedání v Římě oznámila, že trenér Ventura nebude u týmu pokračovat. Původní smlouva mu přitom končila až v roce 2020.

 

„Jako první bod dnešního jednání Tavecchio oznámil volbu vedení národního týmu. Ventura ode dneška už není trenérem reprezentačního výběru,“ uvedla italská federace na svých internetových stránkách.

 

Italská média hned přispěchala se spekulacemi, kdo že by měl odvolaného Venturu nahradit. Hodně se mluví o Carlu Ancelottim, který naposledy vedl fotbalisty Bayernu Mnichov.

mm TN.cz