Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 2. 2017
Fed Cup To bude mít dohru

Trapas a velký průšvih: Němkám zahráli nacistickou hymnu!

Andrea Petkovicová
Zdroj: Profimedia

Organizátoři fedcupového utkání USA - Německo velmi podcenili přípravu. Při úvodním ceremoniálu na Havaji zahráli německým tenistkám nacistickou hymnu. Americký učitel Will Kimble byl tím, kdo jí zazpíval z velké většiny nic netušícím divákům. Ti mu ještě zatleskali, ale tenistky zuřily.

Zpěvák zazpíval hymnu od Výmarské republiky. Tu převzal i nacistický režim Adolfa Hitlera a tak po odzpívání zůstali v klidu jen ti, kteří správnou verzi neznají - ti ještě výkon Kimbleho ocenili potleskem. Jenže bylo rychle všechno jinak.

 


Německým tenistkám do smíchu rozhodně nebylo. "Jule Görgesová začala plakat hned, jakmile uslyšela první slova," popisovala na tiskové konferenci Andrea Petkovicová, členka německého týmu. Ta přiznala, že se slzami v očích doslova zuřila.

 

 


Petkovicová si připadala, jak kdyby na Němky někdo zkusil špatný vtip. "Nechápu, že se něco takového stane v Americe 21. století. Možná ještě někde v Timbuktu. Taková ohavnost se mi ještě nestala. Nejdřív jsem si připadala jako ve skryté kameře, jenže pak přišel šok," dodala šokovaná Petkovicová.

 


Jaké důsledky to bude mít, to ještě nikdo neví. Je to však skandál, za který se Američané už německé výpravě omluvili, ale je to tak choulostivá věc, že je to takřka neomluvitelné. Mělo to možná i vliv na výsledek úvodní dvouhry, ve které Petkovicová prohrála s Alison Riskeovou 6:7, 2:6.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOKUJÍCÍ VIDEO: Máchání nožem, výhružky a hajlování! Holčička svým chováním vyděsila svět!

LIDÉ SE BOUŘÍ: Německá vánoční reklama je plná skrytých nacistických symbolů! Vidíte je také?

lju TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.2. | 16:09 overal
18
Hymna byla naprosto v pořádku! Němci jsou opět řízeni šíleným vůdcem, kterého ...
13.2. | 11:48 Milos Trasimi
-1
Novakova bacha..Abys za zvuku nemecke nacisticke hymny nemasirovala do Terezina ...
13.2. | 11:48 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Novakova bacha..Abys za zvuku nemecke nacisticke hymny nemasirovala do Terezina a necetla nad branou nadpis:Arbeit befreit die Zünfte aus Scheiße. Tak jeste chvili pokracuj cuzno blba..
13.2. | 08:32 reypal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Co chcete od "nejchytřejších" amíků.
13.2. | 00:40 karl-z-bahnhofu
4
Náhlasit nevhodný komentář
Pro pořádek jen drobná oprava jména skladatele (původně rakouské) hymny. Byl to Josef Haydn. Chybička se prostě vloudí, takže sorry jako - aneb Ordnung muss sein ! :-)))
12.2. | 23:24 karl-z-bahnhofu
4
Náhlasit nevhodný komentář
No ten předzpěvák tu (i kdysi naši ) dávnou Rakouskou hymnu mohl klidně zazpívat i česky. Tedy : "Zachovej nám Hospodine císaře a naši zem !" Melodii od R-U skladatele Händela Němci pouze (s)prostě ukradli.
12.2. | 23:16 karl-z-bahnhofu
4
Náhlasit nevhodný komentář
Že by Donald až takto škorpil Andělu ? :-)))
12.2. | 20:24 alois223
5
Náhlasit nevhodný komentář
Je to chyba USA! Německá hymna je a asi už zůstane hymna islámského státu. Bohužel.
12.2. | 20:07 Zdeněk Bejček
2
Náhlasit nevhodný komentář
A proč si to ty Němky nechaly líbit? Mohly klidně na protest odejít a ne brečet. Nebo už zase Němci začínají držet hubu a krok.
12.2. | 20:05 satanastatavas
3
Náhlasit nevhodný komentář
Jednoznacne vtom ma prsty Putin..Ten "solista" je Agent Kremlu!
12.2. | 19:58 allanaldik
5
Náhlasit nevhodný komentář
nevim cemu se nemci divi. Vzdyt se predstavitelka nemecka Adolfna hitlerMerkelova tak chova, jako nacistka. POROUCI VSEM, Mysli si ze nemecko bude cely svet a zacina jak hitler od evropy,nici ho prichodem cernych poloopic ktere si tady delaji co chteji na pozvani prave Adolfiny hitlermamy.
12.2. | 19:57 josefvyskoc
1
Náhlasit nevhodný komentář
je to symbolicke...nemecti naciste jiz potreti v kratke historii privadi evropu a potazmo cely svet na pokraj zniceni a zkazy...snad se to tem fasistickejm previtum do tretice nepodari...nikdo ty zmetky nema rad a kazdy slusny clovek si musi nad temi vrahy odplivnout !...