Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.1. 2018 20:08
tragická událost Smrt rozhodčího

Tragédie na Strahově! Po zásahu koulí tam zemřel rozhodčí

Zdroj: TV Nova

Tragédií skončily sobotní atletické závody na pražském Strahově. Po zásahu koulí do prsou tam zemřel rozhodčí, jemuž nepomohla ani blesková resuscitace.

"Byla to nešťastná náhoda, ten pokus byl zcela standardní. Házel jeden z mladších závodníků, který se trefil svým pokusem ke kraji výseče, kde pan rozhodčí stál. Ten se ještě snažil na poslední chvíli uhnout, ale bohužel už to nestihl," uvedl pro web Aktuálně.cz ředitel závodu Martin Svoboda.

Šestikilová koule trefila zkušeného arbitra přímo do hrudníku. Přítomná lékařka začala ihned s resuscitací, zpátky k životu však sudího přivést už nedokázala. A nepovedlo se to ani záchranářům, kteří po zhruba 50 minutách museli konstatovat smrt.


"Viděli jsme, že nedýchá a netluče mu srdce, takže jsme ho hned začali resuscitovat. Pak někdo donesl defibrilátor a zkoušeli jsme to i s ním," prozradila jedna ze závodnic.

Policie nyní prošetří, zda k tragédii nevedlo zanedbání ze strany pořadatelské služby. "My si nemyslíme, že došlo k nějaké chybě, nebo že bychom udělali něco špatně. Občas se stanou úrazy, když náčiní vyletí ze sektoru jinam, ale tenhle pokus byl ve výseči," doplnil Svoboda.

fre TN.cz