R.I.P. obrovský talent

TRAGÉDIE: Vítěz závodu z Brna zemřel při volném tréninku Moto2

Zdroj: Sky news

Luis Salom, velký talent motocyklového světa je mrtvý. K tragické události došlo při pátečním tréninku na Velkou cenu Katalánska. Španělský jezdec nepřežil pád ze svého stroje.

Diváci na okruhu Catalunya byli svědky děsivé události. Trénink přerušily po 25 minutách červené vlajky. Dva lékařské vozy a následně dvě sanitky okamžitě vyjely na trať, aby se pokusily zachránit čtyřiadvacetilého závodníka. Do nemocnice pak transportoval Saloma vrtulník.

Podle obrázků bylo zřejmé, že Salom ztratil kontrolu nad svým strojem v obrovské rychlosti před 12. zatáčkou. Namísto toho, aby položil motorku do zatáčky, letěl přímo do zdi. Fatální pak byl zřejmě jeho střet se strojem.

16

Zdroj: facebook.com

Luis Salom - 2

Hodnocení:

Ihned poté, co se jej ujali lékaři v barcelonské nemocnici, došlo k operaci, ale ani přes maximální úsilí se sympatického jezdce nepodařilo zachránit. Luis Salom zemřel v 16:55.

Salom debutoval v seriálu mistrovství světa v roce 2009 v kategorii 125 ccm. Na stupních vítězů skončil v 25 závodech, včetně devíti vítězství v mistrovství Moto3. Jeden triumf měl i z Brna.

Postupně přešel do kategorie Moto2 a měl před sebou slibnou budoucnost. Letos v Losailu dojel na velké ceně Kataru druhý.

Záchranáři a Luis Salom
Zdroj: Profimedia Záchranáři a Luis Salom

Pořadatelé trénink po havárii ukončili. Zatím není jasné, zda tragédie ovlivní víkendový program Grand Prix.

V seriálu mistrovství světa došlo k podobnému neštěstí naposledy v roce 2011. Při Velké ceně Malajsie zemřel na následky zranění ze závodu elitní kategorie MotoGP Ital Marco Simoncelli.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZÁHADNÁ SMRT: Smutní Česko, Řepka i Čvančarová. Zemřel ´pivní král´ Vladimír Černohorský

ZEMŘELA VE ŠPATNÝ DEN. Rodina si myslela, že jde o vtip! Zprávě o smrti dívky nikdo nevěřil