Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 4. 2018
Smrtelná nehoda Sportovní neštěstí

Tragédie v Kanadě: Už se ví, kdo nepřežil. Zemřel patnáctý člověk!

Humboldt Broncos
Zdroj: Humboldt Broncos (Twitter)

Páteční vážná nehoda autobusu s mladými hokejisty kanadského týmu Humboldt Broncos má další oběť. V sobotu večer zemřel patnáctý člověk. Policie už potvrdila, že havárii nepřežilo deset hráčů, dva trenéři, řidič autobusu, klubový spolupracovník a člověk, který se staral o video. Nepřežil ani nejmladší člen týmu, teprve šestnáctiletý obránce Adam Herold.

V pátek odpoledne mířil tým Humboldt Broncos na zápas play off do města Nipawin. Do cíle, který byl vzdálen už jen třicet kilometrů, však nedojel. Klubový autobus se střetl s kamionem. Nehodu podle prvních informací nepřežilo čtrnáct lidí, dalších čtrnáct bylo zraněno a další tři vážně. V sobotu v noci bohužel zemřel další člověk a obětí je tak už patnáct. Ti, kteří přežili, poslali z nemocnice dojemný vzkaz (foto v článku níže):

 

 

Policie během sobotního odpoledne oznámila, kdo nehodu nepřežil. Jde o deset hráčů, dva trenéry, řidiče autobusu, klubového spolupracovníka a člověka, který se staral o video.

 

 

Z kádru zemřel třeba nejmladší hráč – teprve šestnáctiletý obránce Adam Herold. Obětí je také kapitán Logan Schatz. Podle serveru Eliteprospects nepřežili tito hráči:

 

Seznam hráčů Humboldt Broncos
Zdroj: Eliteprospects Seznam hráčů Humboldt Broncos

 

Stále probíhá vyšetřování a není jasné, co je příčinou nehody. Podle serveru Fox News řidič kamionu přežil a poté byl zadržen, ale následně zase propuštěn. Tuto informaci uvedl komisaři RCMP (Královská kanadská jízdní policie) Curtis Zablocki.

lju TN.cz