Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 8. 2017
Paragliding Smrtelná nehoda

Tragédie u Břeclavi na ME: Mladý paraglidista (†23) na místě zemřel!

Paragliding
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Moravský Žižkov u Břeclavi byl ve středu dějištěm evropského šampionátu v motorovém paraglidingu. I když bylo při akci dobré počasí a dobrá viditelnost, třiadvacetiletý účastník se svým letounem havaroval a zemřel. Tragickou událost už vyšetřuje kriminální policie.

Mrtvým závodníkem je podle Deníku Rovnost třiadvacetiletý Polák. "Břeclavští kriminalisté vyšetřují tragickou událost, která se stala ve středu odpoledne poblíž obce Moravský Žižkov. Třiadvacetiletý pilot motorového rogala ze zatím neznámých příčin se svým strojem havaroval. Při pádu na zem svým zraněním polský pilot na místě podlehl. Kriminalisté na místě zjišťují příčiny tragické události," potvrdila informaci i policie Jihomoravského kraje.

 


I když na místo nehody přiletěl vrtulník se záchranáři, muže se zachránit nepodařilo. "Byl nalezen na poli, kde nejevil žádné známky života. Snahy o oživení byly marné. Bohužel zemřel. Vrtulník jsme poté odvolali," uvedla pro Břeclavský deník operátorka záchranné služby Dagmar Kellnerová.Organizátor akce Josef Weiss pro zmíněný deník potvrdil, že šlo o závodníka, který se účastnil evropského šampionátu. Příčina nehody se zatím vyšetřuje a na případu pracuje už také letecká inspekce.

lju TN.cz