Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 1. 2018
Tragická událost Strašlivé nehody

Sportovní tragédie: Kdo všechno už přišel při atletice o život?

ilustrační foto
Zdroj: healthxchange.com.sg
ilustrační foto

Hrozivá tragédie v sobotu na pražském Strahově, kde po nešťastném zásahu vrhačskou koulí přímo do prsou zemřel rozhodčí, se bohužel v různých podobách stala v aletickém sportu už několikrát. Připomeňme si některé známé případy.

V roce 2012 se téměř totožné neštěstí stalo na mítinku v Düsseldorfu, kde rozhodčímu Dieterovi S. probodl letící oštěp krční tepnu. Pětasedmdesátiletý sudí běžel změřit pokus ještě před dopadem, ale prudký vítr náhle změnil směr oštěpu a ten jej zasáhl do krku.

Muži byla okamžitě poskytnuta první pomoc, i přes následnou operaci svým zraněním však podlehl. Závody v Düsseldorfu byly poté zrušeny. Pohled na krev mnozí návštěvníci neunesli a museli vyhledat pomoc psychologa.


V živé paměti je ještě tragická smrt slavného paralympionika Abdalláha Hajájího ze Spojených arabských emirátů. Na něj  spadl loni v Londýně při přípravě na ME oštěpařů a diskařů sloup, který byl součástí ochranné klece u diskařského kruhu. Za 20 minut po nehodě pak lékaři potvrdili jeho smrt. 

V roce 2000 zemřela pro změnu osmnáctiletá česká atletka Zuzana Krejčová, kterou při prvomájových závodech zasáhla struna kladiva. K tragédii došlo během soutěže mužů, když více než sedmikilové náčiní při jednom z pokusů vylétlo zhruba pět metrů mimo výseč, kde v té době seděla na trávníku dvojice dívek.


A neštěstím málem skončilo také loňské mistrovství republiky juniorů v Ostravě. Jihlavskou závodnici v běhu na 400 metrů Lucii Pertlíkovou sestřelila zničehonic koule z vrhačského sektoru, z nehody ale vyvázla jen s lehkými zraněními. 

Postarší sudí v sobotu na Strahově už tolik štěstí bohužel neměl...
 

fre TN.cz