Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 6. 2017
cyklistika zase skandál

Tour ještě nezačala a je to tu zase! Contadorův pomocník užíval EPO

Andre Cardoso
Zdroj: Profimedia

Slavná Tour de France ještě ani nezačala a už tu máme prvního dopingového hříšníka! Tím je portugalský cyklista André Cardoso z týmu Trek Segafredo, za který závodí i Alberto Contador. Cardoso měl těsně před sobotním startem pozitivní test na EPO.

Dvaatřicetiletý cyklista neprošel mimosoutěžní dopingovou kontrolou, která u něho zjistila zvýšenou hladinu hematokritu v krvi. To má za důsledek právě látka Erytropoetin, nebo-li EPO.

 

A přitom to měl být pro Cardosa debut na slavné Grand Tour. Čtyřikrát už sice startoval na Vueltě a třikrát na Giru, ale Stará dáma je pro cyklisty zkrátka nejvíc a to ještě měl pomáhat Contadorovi.

Andre Cardoso
Zdroj: Profimedia

"S hlubokým zklamáním jsme se dozvěděli, že náš jezdec byl pozitivně testován na zakázanou látku. Protože se řídíme politikou nulové tolerance, okamžitě byl suspendován," uvedlo vedení stáje.

 

 

Zvláštní je, že Cardosa užíval právě EPO, což je látka, kterou využívali cyklisté hojně na přelomu tisíciletí a například tým US Postal Service, za který závodil Lance Armstrog a sedmkrát slavný závod vyhrál. Bohužel pro něj a bohudík pro cyklistiku jako takovou, mu byly později všechny tituly odebrány.

mm TN.cz