Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 17:08
blog Názory expertů

Tomáš Ripcsik: Semifinále evropských pohárů už tento víkend

Tomáš Ripcsik
Zdroj: Nova Sport
Tomáš Ripcsik

V sobotu a v neděli budeme svědky další skvělých zápasů rugby na Nova Sport. Na programu jsou semifinále Championship Cupu a Challenge Cupu. Championship Cup (dříve Heineken Cup) je obdobou fotbalové Ligy mistrů a Challenge Cup zase poháru UEFA. Do těch se po lítých bojích ve skupinách a čtvrtfinále dostali tři anglické, tři francouzské a dva irské kluby. Hraje se o postup do finále obou soutěží, které se hraje ve skotském Edinburghu 12. a 13. května.

Čtvrtfinále nabídly skvělou podívanou. Za zmínku určitě stojí zápasy Championship Cupu. Souboje Leinsteru s Wasps nebo Saracens proti Glasgow Warriors byly nadstandardně kvalitní. Úžasné útočné rugby hrané v neskutečně rychlém tempu. Oba vítězné týmy (Leinster a Saracens) ukázaly, že patří k hlavním favoritům celé soutěže. Francouzské derby mezi Clermontem a Toulonem ukázalo, že trojnásobný vítěz této soutěže Toulon poté, co už za ně nehraji hráči jako Wilkinson, Botha nebo Hayman, není tak dominantní a že angažování anglického trenéra Mika Forda nebylo nejlepší volbou. V poslední utkání Munster bez problémů spláchnul v domácím prostředí další francouzský velkoklub Toulouse.

 

V Challenge Cupu ukončily svojí cestu oba velšské týmy Ospreys a Blues, dále skotský Edinburgh a francoužští Brive, který doplatil na svojí nedisciplinovanost. Do semifinále po zásluze postoupily anglické týmy Gloucester a Bath. A francouzští Stade Francais a La Rochelle.

Program vysílání na Nova Sport:
Championship Cup - Munster – Sararcens – sobota 22.4. 23:05 NS1
Challenge Cup - La Rochelle – Gloucester - neděle 23.4. 9:00 NS2
Challenge Cup - Stade Francais – Bath – neděle 23.4. 13:21 NS2
Championship Cup - ASM Clermont Auvergne – Leinster – neděle 23.4. 18:35 NS2

V Champions Cup budou irští Leinster a Munster bojovat o postup do celoirského finále. Proti budou obhájci titulu, asi v současnosti nejlepší evropský celek Saracens. Stejně tak i Clermont, který má také bezvadně sehraný tým. Rozhodovat budou opět domácí prostředí. Jak v Munsteru, tak i v Clermontu diváci dokáží vytvořit neskutečnou atmosféru, která se stává šestnáctým hráčem obou týmů. Saracens i Leinster mají perfektní týmy, které by se s touto nevýhodou mohly vypořádat s bravurou sobě vlastní. Oba zápasy budou určitě hodně dramatické. Kdo postoupí do finále je naprosto otevřené.

 

V Challenge Cup mají výhodu domácího prostředí oba francouzské celky a to může být také rozhodující. Francouzy jsou doma velmi silní a pro oba anglické týmy možnost výhry na soupeřově půdě bude ohromnou výzvou. Tady také není nikdo jasným favoritem.

 

Jak dopadnou všechna utkání, můžete sledovat na naší stanici Nova Sport a Voyo. Bude to opět luxusní podívaná. Srdečně Vás zveme !!!
 

TN.cz