Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 3. 2017
blog názory expertů

Tomáš Ripcsik: Čeká nás napínavý víkend evropského ragby

Tomáš Ripcsik
Zdroj: Nova Sport
Tomáš Ripcsik

Tento víkend je před námi další dramatický víkend evropského rugby. Budeme svědky čtvrtfinálových zápasů Championship Cupu a Challenge Cupu.

V průběhu této sezony jsme byli svědky všech šesti kol soubojů ve skupinách. V obou soutěžích startuje celkově 40 týmů. Každá soutěž se hraje v pěti skupinách po čtyřech týmech. Do čtvrtfinále automaticky postupují vítězové skupin, a pak další tři týmy s nejlepším skóre.

V Championship Cupu si nejlépe vedly týmy Clermont, Munster a Saracens, které shodně vyhrály pět zápasů ze šesti, a postoupily z prvních míst. Stejně tak i Leinster a Wasps. Z druhých míst se kvalifikovali Glasgow Warriors, Toulouse a Toulon.

Bylo odehráno celkem 60 zápasů. Průměrná návštěvnost na zápasech byla 12.685 diváků. Bylo položeno 336 pětek (průměr 5,6 na zápas). Nejvíce bodů dal Owen Farrell ze Saracens – 79. Nejvíce pětek položil Isa Nasewa z Leinsteru – 6.

Z týmů, které se nekvalifikovaly, stojí za zmínku loňský finalista Racing 92, který letos neměl formu. Dále anglické celky Leicester Tigers a Exeter Chiefs. Ty v minulém ročníku také hrály skvěle a letos nezopakovaly své loňské úspěchy.

Letos asi nejvíce překvapili Glasgow Warriors. Postup si určitě zasloužili. V jeho řadách hraje spousta skotských reprezentantů, kteří mají za sebou bezvadný Pohár 6 národů. Trenér Gregor Townsend naordinoval svým svěřencům velice odvážnou a útočnou hru. I díky tomu dokázali dvakrát porazit Racing 92 a právě díky těmto vítězstvím se jím podařilo dosáhnout historického milníku, postupu do letošních play off zápasů.

Skvěle se předvedli opět obhájci titulu, angličtí Saracens. Ti opět dominovali a dokázali, že letos opět patří k hlavním favoritům.

Tradičně silní byli Clermont a Munster. Toulouse (vyhrál tuto soutěž čtyřikrát) a Toulon (tři vítězství za sebou) jsou také týmy, které mohou dojít hodně daleko.

Ve čtvrtfinále, kde se bude lámat chleba, bude rozhodovat domácí prostředí. To mají zajištěné Saracens, Clermont a oba irské velkokluby. Všechny zápasy budou velice vyrovnané. Každopádně zde může dojít k překvapením.

V Challenge Cupu byly zápasy ve skupinách také napínavé. První ve skupinách byly tyto týmy. Ospreys (výhry ve všech šesti zápasech), Gloucester, Edinburgh, Bath a Brive. Dalšími postupujícími jsou La Rochelle, Cardiff Blues a Stade Francais.

Celkem bylo odehráno 60 zápasů. Průměrná návštěvnost na zápasech byla 6.671 diváků. Bylo položeno 409 pětek (průměr 6,93 na zápas). Nejvíce bodů dal Dan Biggar z Ospreys – 67. Nejvíce pětek položil jeho spoluhráč Keelan Giles – 7.
Z týmů, které nepostoupily do čtvrtfinále, stojí za zmínku angličtí Harlequins, kteří byli favoritem celé soutěže.

V domácím prostředí budou hrát Edinburgh, Bath, Gloucester a Ospreys. Což jim usnadňuje kýžený postup do semifinále. Hostující kluby nedají samozřejmě nic zadarmo.

Můžeme se těšit na velice kvalitní, dramatickou a dech beroucí zápasy. Evropské klubové rugby nabízí bezvadnou podívanou a vy můžete fandit při obrazovkách všem týmům, které mají šanci postoupit do semifinále obou soutěží, Championship Cup i Challenge Cup, které se hrají 21. a 22. 4. Buďte při tom s námi. Srdečně vás zveme!!!

Program vysílání na Nova Sport je následující:
Pátek 31.3. - Challenge Cup - Edinburgh Rugby – La Rochelle - 20:55 NS2
Sobota 1.4. - Challenge Cup Bath Rugby – Brive - 13:40 NS2
Sobota 1.4. - Champions Cup Leinster Rugby – Wasps – 16:10 NS2
Sobota 1.4. - Challenge Cup Gloucester Rugby – Cardiff Blues – 21:00 NS2
Sobota 1.4. - Champions Cup Munster Rugby – Toulouse 22:00 NS1
Neděle 2.4. - Champions Cup Saracens – Glasgow Warriors 13:55 NS2
Neděle 2.4. - Champions Cup ASM Clermont Auvergne – RC Toulon 16:10 NS2
Neděle 2.4. - Challenge Cup Ospreys – Stade Francais 18:40 NS2

 

TN.cz