Publikováno 18. 12. 2017
zoh 2018 prostě to musí vzít

Tohle jsou olympijské dresy pro Rusy! Co je na nich napsáno?

Ilja Kovalčuk a dresy pro hokejisty z Ruska
Zdroj: Instagram
Ilja Kovalčuk a dresy pro hokejisty z Ruska

Dopingový stín na ruském sportu má za následek absenci všech státních symbolů této hrdé země. Vedení MOV prostě Rusko na olympiádě nechce. Samotní „čistí“ sportovci ale startovat mohou a hrát bude i hokejový tým a teď už je jasné, v jakých dresech nastoupí.

Hokejisté v čele s Iljou Kovalčukem po turnaji v jihokorejském Pchjongčangu touží. Ruskoui ikonu nezviklal ani přísný postoj MOV.


Chlapi, kteří byli zvyklí hájit ruskou vlajku, nyní mají zakázáno, hlásit se k symbolům země. „My sportovci do politiky nepatříme. Pro nás to bude veliký turnaj a nebude to jiné, než jindy. Bude v nás patriotismus, láska k zemi, tu nosíme v srdci. K tomu není třeba mít vlajku na hrudi. Pokud bůh dá a nám se turnaj podaří, hymnu si zazpíváme,“ sdělil ruský hokejista.


Teď už i Kovalčuk ví, jak budou vypadat dresy, ve kterých v Pchjongčangu nastoupí. Možná víc připomínají dánské nebo polské, modrá barva zmizela. Ale zase v nich je jistá vzpomínka na bývalý Sovětský svaz. Jen hrudi je neutrální hokejové logo a nad ním nápis „Olympijští sportovci z Ruska“. Samozřejmě nad srdcem nechybí sponzorská fajfka a místo se našlo i na olympijské kruhy.

 

ram TN.cz