Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2017 10:19
galerie smutný pohled

To je Maracaná? Němci tu slavili, teď stadion chátrá a je bez proudu

Zdroj: APTN

Jistě si na to pamatujete. Vždyť je to teprve dva a půl roku, co na jednom z nejslavnějším stadionu světa, brazilském Maracaná, slavili Němci titul fotbalových mistrů světa. Jenže teď? Pohled na legendární stánek je hodně smutný.

Když 13. července 2014 italský rozhodčí Nicola Rizzoli naposledy foukl do píšťalky, bylo celé Německo na nohou. Jejich fotbalová reprezentace totiž právě díky gólu MAria Götzeho ze 113. minuty porazila ve finále mistrovství světa Argentinu i se slavným Lionelem Messim v sestavě.
 

Celou tuhle slávu hostil legendární stadion Maracaná. Ještě před pár měsíci se ve slavném stánku konaly i olympijské hry. Jenže uplynulo sotva pár měsíců a na památný stánek je hodně smutný pohled.

15

GALERIE: Slavné Maracaná pár měsíců po olympiádě chátrá

Zdroj: ČTK

Slavný stadion Maracaná chátrá - 2

Hodnocení:

Na sedm tisíc z celkového počtu 78 838 sedaček chybí, rozkradeny či zničeny jsou také hasicí přístroje, televizory či socha Mária Filha, brazilského spisovatele a novináře, na jehož počest nese stadion oficiální název. Znečištěný trávník s vyschlými hnědými skvrnami či oprýskaná fasáda jen dokreslují tristní obraz.
 

A přišla další pohroma. Na Maracaná totiž byli odstřiženi od elektrického proudu. Důvod je jednoduchý, od října nezaplatili jediný účet za elektřinu a dluh se vyšplhal na 880 tisíc eur, tedy téměř čtyřiadvacet milionů korun. A to už je důvod ke znepokojení.


Stadion se tak zahalil do tmy, podaří se jej ještě dostat na výsluní?
 

msl TN.cz