Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2018 11:21
video mistrovství světa

To stříbro si nechte! Kapitán Švédů plakal, pak medaili zahodil

Lias Andresson
Zdroj: tsn.ca
Lias Andresson

Kanadští hokejisté porazili ve finále mistrovství světa hráčů do 20 let v Buffalu Švédsko 3:1 a slaví už 17. titul. Kapitán Švédů Lias Andersson přesto odmítl stříbrnou medaili převzít. Seveřané hráli ještě dvě minuty před koncem s Kanadou nerozhodně.

 Vyrovnanou bitvu rozhodl pro nejúspěšnější zemi historie vítěznou brankou v čase 58:20 útočník Tyler Steenbergen, který se trefil poprvé na turnaji. Výsledek ještě pečetil při power play do prázdné branky Alex Formenton.

A právě tenhle smolný konec vyvolal u Švédů trpké emoce. Kapitán a dříč Lias Andresson, kterého už si v draftu pojistili New York Rangers nesl nešťastný konec smutně. Ve Švédsku se ale na něj nezlobí, spíš naopak. "Bude hrdý na to, co udělal, a my všichni s ním," vyprávěl po zápas gólman Filip Gustavsson.

Lias Andersson
Zdroj: tsn.ca Lias Andersson

Pro Anderssona prostě bylo stříbro málo a tak jej po ceremoniálu zahodil divákům do hlediště. "Nic jsem neztratil. Prostě jsem tuhle medaili nechtěl," potvrdil. 


Ve finále se představili i dva čeští sudí - hlavní Robin Šír a čárový Jiří Ondráček. Úvodní dějství branku nepřineslo. Švédové se nejprve ubránili při vyloučení Gustava Lindströma a Kanaďané odolali při Gadjovichově trestu. Ve 13. minutě sice dostala Kanada puk za Gustavssonova záda, ale bylo to až v přerušené hře.


Regulérní branky se 17.544 diváků v Key Bank Canter dočkalo po 109 vteřinách druhého dějství. Po rychlém protiútoku Kanady vysunul Kyrou Dubého, který z levého kruhu překonal Gustavssona. Odpovědět mohli Lundeström a Zetterlund, ale Hart jejich pokusy kryl.


Vyrovnání se dočkali Švédové ve 34. minutě ve vlastním oslabení. Při Anderssonově trestu vytvořili přečíslení, Linus Lindström přenechal puk Söderlundovi, který z levého kruhu poslal puk o bližší tyč za Hartova záda.


Otočit stav mohl ve 45. minutě obránce Sellgren, který tvrdou ránou trefil pravou tyč. Švédové se pak ubránili při dvou oslabeních po faulech Gustava Lindströma a Zetterlunda, největší šanci neproměnil Raddysh. Kanada ale rozhodla v 59. minutě díky Steenbergenově teči Timminsovy střílené přihrávky. Za 26 vteřin při power play dovršil výsledek Formenton.

Lias Andersson
Zdroj: tsn.ca Lias Andersson

Kanaďané, kteří loni doma v Montrealu podlehli ve finále Spojeným státům americkým, dosáhli na zlato poprvé po třech letech. Švédové na triumfy z let 1981 a 2012 nenavázali.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Artur Štaidl naštval fanoušky! Po koncertě přišlo obrovské ZKLAMÁNÍ

Nevěsta pozvala nejlepší kamarádku na svoji svatbu! Ani ve snu nečekala, co jí na to žena odpoví

ram TN.cz