MotoGP San Marino

To se jen tak nevidí: Zarcovi došlo palivo, doběhl si pro 15. místo!

Johann Zarco
Zdroj: YouTube.com

Hodně kuriózní situace se stala dnes při závodě Velké ceny San Marino v královské třídě MotoGP. Francouzský závodník Johann Zarco, kterému aplaudovalo publikum za to, co předvedl. Došlo mu totiž palivo a svoji Yamahu musel do cíle dotlačit. Jak vidno, byla to pořádná dřina, ale stála za to. Zarco si vybojoval bod!

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně San Marina v třídě Moto3 sedmé místo. Na mokré trati v Misanu český jezdec zaznamenal svůj nejlepší letošní výsledek v mistrovství světa silničních motocyklů. Čtyřiadvacetiletý Kornfeil mohl pomýšlet ještě výš, ale ve čtvrtém z 23 okruhů ho zbrzdil pád. Na zemi skončil také Karel Abraham v MotoGP a dojel poslední sedmnáctý.

Bylo to vtipné, ale na druhou stranu nebylo Zarcovi co závidět. Musel zvedat a následně tlačit přes 150 kilogramů vážící stroj. A důvod? Došlo mu palivo. I tak si doběhl pro skvělý bod v rámci všech svých patálií. V cíli toho měl očividně plné zuby.

I tak Johann Zarco jistě lituje. Bojoval o sedmé místo a kvůli problému s palivem přišel o 9 bodů a skončil tedy až patnáctý.