Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.4. 2018 15:39
video všichni radši utekli

To nikdo nečekal: Nejdojemnější chvíle historie fotbalových fans!

Fanoušci na zápase Juventus vs. Neapol
Zdroj: Profimedia
Fanoušci na zápase Juventus vs. Neapol

Nikdo vlastně nechápe, co se stalo, ale tahle scéna z jedné z turínských ulic vejde do dějin jako nejdojemnější chvíle v historii fotbalového chuligánství. To, co předvedli ultras Neapole a Juventusu, nemá obdoby.

O víkendu se hrál šlágr italské Serie A a Neapol přijela do Turína vybojovat naději v boji o titul. Povedlo se jí to. Gólem v poslední minutě zařídil Kalidou Koulibaly vítězství 1:0 pro hosty a čtyři kola před koncem ztrácí Neapol na Juventus už jen jediný bod.


Důležitá ale byla i atmosféra. Vyprodaný Juventus Stadion se bavil. Před zápasem se ale odehrála i jedna scéna, nad kterou zůstává rozum stát.

 

 

Tifosi NAPOLETANI VS Tifosi JUVENTINI si scontrano a Torino .

Příspěvek sdílený Troll Serie A TIM (@trollserieatim),


Fandové dvou velkých rivalů se potkali v úzké uličce a už to vypadalo na scénu jako střiženou z westernů. Lidé začali prchat za zapaorkovaná auta, protože příznivci oboutáborů k sobě byli až nebezpečně blízko.


A pak to začalo. Oba tábory se proti sobě rozeběhly jako v husitské válce, jenže namísto boje se začaly objímat. Italští tifosi prostě chtěli ukázat, že fotbalové fandění není o násilí, ale hlavně o lásce k fotbalu a náboženství k fotbalovým klubům.

ram TN.cz