Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2016 16:16
premier league richterova stupnice

To není vtip! Fanoušci Leicesteru způsobili při zápase zemětřesení!

Fanoušci Leicesteru
Zdroj: Profimedia

Oslavy gólu domácího týmu dokážou na stadionu vyvolat pořádné vášně. Křik, potlesk a skákání na tribunách může být tak intenzivní, že vám přijde, že celý stadion prostě spadne. V Anglii sice nespadl stadion, ale díky burácení fanoušků Leicesteru, způsobilo chvění na stadionu dokonce zemětřesení!

V dramatickém zápase proti Norwichi, kdy domácí hráči vstřelili branku až v 89. minutě a zachránili tak důležité body v cestě za titulem, se stala pozoruhodná věc.

 

 

Studenti geologie z univerzity v Leicesteru pomocí seismologického přístroje totiž zjistili, že gól v záverečné minutě vypjatého utkání, způsobil u fanoušků takový jásot, že chvění na stadionu zapříčinilo malé zemětřesení v jeho blízkém okolí.

 

Řečí čísel se na Richterově stupnici dostal graf až na hodnotu 0,3, což spadá do kategorie takzvaných "mikro zemětřesení". Jasně, v domácnostech nepadaly obrazy ani nepraskly stěny přilehlých domů, ale důležité je, že malé otřesy mají přímou souvislost s burácením fanoušků na stadionu.

Leicester City
Zdroj: Twitter Hodnoty na Richterově stupnici během zápasů Leicesteru City.

Nově objevený fenomén si studenti univerzity pojmenovali jako "Vardy quake" nebo-li Vardyho zemětřesení. Název je odvozen od nejlepšího střelce Leicesteru, Jamie Vardyho.

 

Otázka tedy zní, jak vysoká bude hodnota na Richterově stupnici, až si "Lišky" vybojují letošní ligový titul?

mm TN.cz