Aktualizováno 10.3. 2017 16:09
biatlon světový pohár

To bylo o chlup! Ondřeje Moravce dělilo od vítězství 6 desetin

Ondrej Moravec

Biatlonistovi Ondřeji Moravcovi se ve finském Kontiolahti dařilo. Do cíle dojel na prvním místě, z něj jej ovšem nakonec o pouhých šest desetin sekundy sesadil vedoucí závodník Světového poháru Martin Fourcade.

Zatímco Moravec byl na střelnici bezchybný, Fourcade jeden terč minul a musel na trestné kolo. Po druhé střelbě český reprezentant před Fourcadem vedl o 5,8 sekundy a ještě 700 metrů před cílem držel zhruba dvousekundový náskok. Ve finiši o něj ale přišel.

Moravec v Kontiolahti navázal na úspěšné mistrovství světa v roce 2015, kdy zde získal dvě medaile. Vyplatilo se mu, že po mistrovství světa, kde byl druhý ve vytrvalostním závodě, necestoval s českým týmem do Koreje a přesunul se přímo do Kontiolahti na závody IBU Cupu. V nich prokázal dobrou formu vítězstvím ve vytrvalostním závodě a druhým místem ve stíhačce.

Dnes mu ke stupňům vítězům pomohl třetí běžecký čas a bleskurychlá položka vestoje, kterou zvládl za 21 sekund.

Moravec se prosadil na stupně vítězů mezi elitou podruhé v sezoně, na mistrovství světa v Hochfilzenu získal stříbro ve vytrvalostním závodu. Jeho přemožitel Fourcade překonal třináctým triumfem rekord Nora Oleho Einara Björndalena z ročníku 2004/2005.

Na střelnici byl bezchybný i druhý nejlepší český reprezentant Michal Krčmář, ale kvůli pomalejšímu běhu to stačilo jen na 14. příčku. Běžecky se neprosadil ani Michal Šlesingr, který s jednou chybou obsadil 35. příčku. Adam Václavík a Jaroslav Soukup skončili v sedmé a osmé desítce a nepostoupili do sobotního stíhacího závodu.