Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.3. 2017 12:13
video mexická rally

To byla kličkovaná: Vítěz cestou za triumfem musel projet parkoviště!

Kris Meeke v Mexické rally
Zdroj: Twitter
Kris Meeke v Mexické rally

Svět rally zažil jeden z nejúchvatnějších závodů a to hlavně díky bizarnímu dojezdu Krise Meeka. tan triumfoval v Mexické rally ač těsně před cílem vyletěl z trati a nakonec se vrátil na cestu po kličkované na parkovišti!

Sedmatřicetiletý pilot ze Severního Irska dominoval závodu a do poslední rychlostní zkoušky šel s náskokem 37 sekund. I proto to vypadalo to na hladký závěr. Jenže těsně před cílem se stalo něco, co rallyová historie nepamatuje.


Meeke vyletěl z pravotočivé zatáčky a jeho vůz projel příkopem a ocitl se mezi zaparkovanými vozy. Kdekdo by zpanikařil, ale Meeke udivil všechny parádní kličkovanou a znovu si našel cestu na trať.

Kris Meeke v Mexické rally
Zdroj: Twitter Kris Meeke v Mexické rally

"Jsem opravdu šťastný muž. Byl to neuvěřitelný způsob, jak dokončit tuhle rally," usmál se Meeke nakonec v cíli. Byl ale v takovém šoku, že mu na střechu svého citroenu při oslavách musel pomoci spolujezdec Paul Nagle.

Kris Meeke v Mexické rally
Zdroj: Twitter Kris Meeke v Mexické rally

"Byl jsem v rukou Božích. Nakonec jsem našel cestu mezi auty, ale to už jsem měl propíchlou levou přední pneumatiku. Když jsem dojel do cíle, opravdu jsem nevěděl, zda to stačilo na vítězství nebo ne," svěřil se. Meeke to ale ustál. Druhý Ogier zůstal o necelých 14 sekund na druhé příčce.


Další závod šampionátu WRC se pojede na Korsice od 7. do 9. dubna.

ram TN.cz