Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 3. 2018
milé příjemné přivítání

To by se mu v Česku nestalo! Baráka překvapil čínský fanoušek

Antonína Baráka překvapil čínský fanoušek
Zdroj: Profimedia
Antonína Baráka překvapil čínský fanoušek

Antonín Barák se po příletu do Činy nestačil divit. Pokud čínští fandové za někým zamířili, tak právě za bývalým slávistou a dnes záložníkem Udinese. Navíc je Barák jednou z hlavních tváří na plakátech a pózuje třeba i vedle Garetha Bala z Realu Madrid.

 Přílet do Číny se kvůli poruše letadla zpozdil o jeden den. Aklimatizaci ale českým fotbalistům zpříjemnili lidé, kteří na českou výpravu čekali.


„Nějaký pán tu vytáhl můj dres z Udine, což mě příjemně překvapilo nikdy bych to nečekal,“
vyprávěl Antonín Barák.


„Já čínsky neumím a jejich angličtina není moc dobrá. Ale bylo to hezké. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout jejich chování. Poprosí vás, chovají se hezky a s úctou,“ dodal.


Antonín Barák je v Číně navíc jednou z hlavních tváří českého nároďáku a při absenci Bořka Dočkala, kterého v Číně fanoušci znají, se stal fotbalista z italské Serie A v podstatě celebritou. „Je to určitě čest, že si mě vybrali, že tam mohu být. Ale je zkreslující a nic to neznamená,“ ví Barák.


První zápas na turnaji China Open čeká českou fotbalovou reprezentaci v pátek po poledni českého času. Svěřence Karla Jarolíma prověří hvězdný tým Uruguaye.

ram TN.cz