Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.5. 2017 09:34
UFC Noc bojů

Tituly své majitele dnes nezměnily. Dominance Joanny, Miocic dal KO!

Joanna Jędrzejczyk a Stipe Miočić
Zdroj: Profimedia
Joanna Jędrzejczyk a Stipe Miočić

Doposud nejlepší galavečer UFC pro letošní rok je za námi. Již dva titulové zápasy byly jistou známkou kvality, ale tím program rozhodně nekončil. Pětice zápasů bez výraznějších favoritů nabídla opravdu krásnou ukázku bojových sportů. Jak si počínali šampioni a kdo se stal po dnešním výkonu vyzyvatelem šampiona Woodleyho?

Těžké váhy jsou synonymem pro zápasy, které mohou skončit kdykoliv a jakkoliv. Jedna dobrá rána a večer pro soupeře skončil. Podobný scénář neproběhl v prvním střetnutí mezi Juniorem dos Santosem a šampionem Stipem Miocicem. Tehdy se jednalo o neuvěřitelně vyrovnaný duel, ze kterého nakonec vzešel vítězně dos Santos. Od té doby se toho mnoho změnilo a mimo jiné, Stipe ukořistil pás šampiona.

 

Odveta slibovala lepší verze obou borců. Junior přestoupil do nového týmu a Stipe své poslední soupeře jednoduše vypínal. Nejsilnější zbraní je pro oba box, o to zajímavější byla Juniorova taktika rozkopat Stipemu nohy. Dokonce během prvních dvou minut se mu dařilo skvěle až do osudné rány. Stipe vytáhl jeden pravý hák a Junior šel okamžitě k zemi. "Už vím, jak se cítí soupeři, kterého jsem takto ukončil já. A není to dobrý pocit," dodal bývalý šampion po zápase.

 

Miocic pomalu začíná čistit těžkou váhu a hledat pro něj adekvátní soupeře bude postupně těžkým úkolem. To bezpochyby platí o královně slámové váhy Joanně Jędrzejczyk. Joanna má na Dallas skvělé vzpomínky, jelikož před dvěma lety zde titul získala a místním fanouškům dnes představila, proč jí ho od té doby nikdo nedokázal vzít. Polská dračice po přestupu do amerického týmu ATT svoje výkony vyšperkovala opět o ždibet víc. Její soupeřka Jessica Andrade měla představit velkou hrozbu svou silou a bojem na zemi, ale nic takového se nestalo.

 

 

Joanna se prezentovala perfektním výkonem bez jediné chybičky a celých pětadvacet minut zápas kontrolovala svými údery. Dohromady přes 140 zásahů znamenalo hladké vítězství pro Polku, která dotahuje rekord Rondy Rousey v počtu obhajob titulu.

 

Titulové implikace měl i zápas mezi Maiou a Masvidalem. Zem vs. postoj nebo pokora vs. drzost, tak lze označit rozdílnost obou zápasníků. Demian Maia si podle mnohých svou titulovou šanci zajistil již posledním výkonem, ale UFC dalo poslední test v podobě nebezpečného Masvidala, který naposledy vyřídil Donalda Cerroneho. Zápas byl vyrovananější, než by si kdokoliv pomyslel a Masvidal ukázal skvělou obranu na zemi, ale snaha Maiy o submise vedla k bodovému vítězství pro veterána z Brazílie. Příští zastávka je tak Tyron Woodley, jelikož sám Dana White po zápase řekl: „Máš to mít.“

 

Lekci pokory dostal i talentovaný Yair Rodriguez od Frankieho Edgara. Nebezpečný Mexičan celý týden tvrdil, že je budoucím šampionem a rok 2017 bude patřit jemu. Tato slova mohl vzít rychle zpět po prvním kole, kde doslova přejel zkušený Edgar. Druhé kolo nebylo o moc odlišné a ošklivě oteklé oko znamenalo předběžný konec. I Edgar se možná dostane k titulu, zvláště pokud Max Holloway v Brazílii přejde přes Josého Alda.

Lukáš Zduba TN.cz