Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 5. 2017
Vzpomínka Hokejbalová extraliga

Pražané vyhráli titul a ukazovali do nebe: Pro zesnulého mistra světa!

Libor Topolánek
Zdroj: facebook

Na konci října šokovala nejen hokejbalové fanoušky smutná zpráva. Libor Topolánek, jeden z nejlepších hokejbalistů v České republice i na světě, pětinásobný mistr České republiky a dvojnásobný mistr světa, náhle zemřel. Tento víkend se dohrálo finále hokejbalové extraligy, které bylo věnováno právě Topolánkovi. Shodou okolností hrál během své kariéry za oba letošní finalisty.

O letošním mistrovi hokejbalové extraligy je rozhodnuto. O víkendu zvedl pohár nad hlavu pražský Kert Park, který porazil Alpiq Kladno 3:1 na zápasy. Triumf v nejvyšší české soutěži získali Pražané vůbec poprvé v historii. Symbolicky ho vyhráli i pro Libora Topolánka, ještě letos člena kádru, který však nešťastnou náhodou zemřel. Více jsme o tom napsali dříve:

 

 

Libor Topolánek hrál mimo rodný Vsetín i za Vlašim, ale také za Kladno a Kert Park. Právě poslední dva zmíněné týmy se spolu potkaly ve finále. Titul chtěla získat obě mužstva, ale nakonec šla rivalita stranou. Pražané si z Kladna odvezli jednu cennou výhru, doma pak nad Kladnem ubojovali oba zbylé zápasy. Následovaly oslavy, které hráči věnovali právě Topolánkovi. Svým gestem mu do nebe poslali jasný vzkaz.

 

 

Útočník Libor Topolánek byl základním stavebním kamenem v sestavě Kert Parku. Vzhledem ke smutným událostem tak přišli Pražané mimo jiné i o klíčového hráče. Přesto se dostali možná až překvapivě do finále.

 

O kvalitách Topolánka nehovoří jen to, že získal pětkrát mistrovský titul v české extralize, ale i dvakrát titul mistra světa. Teď po něm byla pojmenována i cena za nejužitečnějšího hráče - "Cena Libora Topolánka". Letos ji získala hvězda Kert Parku Martin Kruček.

 

lju TN.cz