Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2015 11:50
dvě stříbra z Milana

Tisícinky od zlata! Kanoista Fuksa přišel o titul na cílové pásce

Martin Fuksa
Zdroj: Profimedia
Martin Fuksa

Sedmnáct tisícin sekundy. V běžném životě zanedbatelný časový údaj, ve světě sportu ale celá věčnost. Právě takový okamžik stál kanoistu Martina Fuksu zlatou medaili na světovém šampionátu v Miláně. Ze stříbra a jisté účasti na olympiádě v Riu se raduje i kajakář Josef Dostál.

Fuksa, jenž byl stříbrný i před rokem na šampionátu v Moskvě, celý závod vedl, ale na Brendelův drtivý závěr nestačil. Německý kanoista stáhl téměř dvousekundovou ztrátu a mohutný poslední záběr ho katapultoval ke zlatu.

 

 

"Ani nevím, jak jsem dopadl. Byl jsem druhý? Super, ale na druhou stranu zlato bylo blízko. Hodně blízko. Dal jsem do toho všechno, ale nestačilo. Vyjel jsem ale Rio, což je paráda," řekl Fuksa novinářům a poukázal na to, že letošní světový šampionát je hlavní kvalifikací na olympijské hry v příštím roce.

 

Minimální rozdíl, který ho připravil o zlato, ho ale mrzel. "Když teď slyším, že to bylo jen o tolik, tak to trochu štve. Díky tomu jsem z toho možná trochu mrzutý, protože vím, že to tam mohlo být. Stříbro je ale parádní," uvedl dvaadvacetiletý kanoista, který s Brendlem prohrál i na nedávných Evropských hrách v Baku.

 

Obhájce loňského kajakářského titulu Dostál naopak odjel tři čtvrtiny finálového závodu na čtvrté pozici, ale pak se začal posouvat vpřed. Předjel Australana Murrayho Stewarta a před cílem i Fernanda Pimentu z Portugalska, na vítězného Poulsena ztratil téměř půl sekundy. V Miláně ho v neděli čeká ještě další finále jako člena posádky čtyřkajaku.

 

ČTK/tn.cz