Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.9. 2018 14:06
klobouk dolů! golfová celebrita

Slzy štěstí: Woods se dočkal, další triumf slaví po dlouhých 5 letech!

Tiger Woods
Zdroj: Profimedia
Tiger Woods

Golfista Tiger Woods je definitivně zpět mezi elitní společností. Po dlouhých pěti letech dokázal triumfovat na okruhu PGA. Na klání Tour Championship v Atlantě vyhrál s náskokem dvou ran před Billym Horschelem a nechal za sebou další hvězdnou konkurenci.

Na hřiště East Lake vstupoval Tiger Woods do posledního hracího dne s náskokem tří ran a i když v závěrečném dějství zahrál jeden úder nad par, v celkovém součtu slavil svůj 80. titul.


Woods překonal dlouhé roky krize. Nejdřív jeho kariéru zastavil skandální konec soužití s Lindsey Vonnovou, při kterém přišla americká lyžařka na nevěru svého partnera. Pak se Woods potýkal s psychickými problémy, a zradilo ho i zdraví a musel na operaci zad.


„Byl jsem troskou. Nevěděl jsem, jestli ještě budu žít bez bolesti,“ svěřil se po triumfu. „Nemohl jsem sedět, natož chodit, ale jsem konečně zpátky,“ dodal.


„Po tom, čím jsem si prošel mám ale i trochu štěstí. Děkuji mým blízkým za velkou podporu,“ řekl vítěz Tour Championship.


Turnaj v East Lake měl ještě jednoho vítěze. Justin Rose si konečným děleným čtvrtým místem zajistil vítězství v celkovém pořadí PGA ročníku 2018 a zajistil si bonus 10 milionů dolarů.
1.
1. Woods 269 (-11), 2. Horschel (-9), 3. Johnson (-7), 4. Matsuyama (Jap.), Simpson (USA), Rose (USA) všichni (-6)

ram TN.cz