Publikováno 22. 10. 2017
NHL Hrdina

Těžké období je pryč: Brian Boyle porazil leukémii a vrací se do NHL!

Brian Boyle
Zdroj: Profimedia

Brian Boyle se zařadil na seznam hokejových hrdinů, kteří vyhráli boj nad zákeřnou leukémií. Dvaatřicetiletý útočník, který před letošní sezonou odešel z Toronta do New Jersey, se zase vrací do NHL. Zatím pouze do tréninku, ale nejhorší životní období už je za ním.

Na konci září se svěřil veřejnosti, že mu doktoři diagnostikovali leukémii: „Máme dobrý plán léčby a těším se, až budu moci znovu naskočit na led a hrát. Nevím, kdy k tomu dojde, ale mým cílem je 7. říjen,“ tvrdil před začátkem sezony. I když se jeho vynucená pauza protáhla, Boyle už je v pořádku a vrací se do tréninku k týmu Devils. V dohlednu by měl hrát i zápasy.

 

 

Boyle má tedy boj s chronickou myeloidní leukémií za sebou. Stejným onemocněním trpěl v minulosti i Jason Blake, který poté, co mu byla tato nemoc diagnostikována, odehrál v NHL ještě dalších šest sezon.

 

V českém prostředí je nejznámější případ Miloše Holaně. Současný trenér Pardubic měl tehdy rozjetou hráčskou kariéru v NHL. Během boje s nemocí ztratil asi třicet kilo své váhy. S hokejem po vyléčení i nadále pokračoval.

 

Miloš Holaň
Zdroj: Profimedia

 

Neznámějším světovým sportovcem, který vyhrál boj s rakovinou, je americký cyklista Lance Armstrong. Doktoři mu ji diagnostikovali během roku 1996 a vyléčen byl v květnu 1997.

lju TN.cz