Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 7. 2017
Spolupráce pěkné gesto

Hokejista Winnipegu Špaček: Podpořil nemocného hokejbalistu!

Filip Červinka a Michael Špaček
Zdroj: David Zientek
Filip Červinka a Michael Špaček

Hokejbalový nadšenec a veliký sympaťák, to je redaktor internetové stránky hokejbal.cz Filip Červinka. Nejen že v minulosti sám aktivně hrával, teď navíc přispívá k propagaci tohoto sportu i pasivně a to v podobě psaní článků a správy sociálních sítí. Před pěti měsíci ale vážně onemocněl, když mu lékaři diagnostikovali rakovinu varlat. V boji proti zákeřné nemoci ale není sám, podpořil ho i hokejista Michael Špaček.

Na Filipa čekalo 22. července velmi milé překvapení. V Letohradu, kde bývalý hokejbalista tamějšího klubu bydlí, se s ním sešel profesionální hokejista Michael Špaček, který před nedávnem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt v NHL s týmem Winnipeg Jets. „Vydal jsem se na kávu do mé oblíbené restaurace Sauna v Letohradě pár set metrů od domu a když jsem přišel dovnitř, čekal tam na mě Michal, s nímž se znám pár měsíců přes jeho rodinu, která v Letohradě bydlí a já se s ní přes vlastníky restaurace seznámil,” vysvětluje Filip Červinka pro web hokejbal.cz.

 

Filip Červinka a Michael Špaček
Zdroj: David Zientek

 

A jak celé setkání probíhalo? Michael, který pochází z nedalekých Pardubic, se doslechl o Filipově nemoci, ale hlavně o jeho pozitivním přístupu, a rozhodl se jej podpořit svým vlastním způsobem. „Dostal jsem od něho jako dárek originální dres Winnipeg Jets a kšiltovku s Michalovým číslem 80. A jelikož jsem velkým fanouškem ledního hokeje, cítil jsem se jako malé dítě u vánočního stromku,” pokračuje Filip s vyprávěním. „Popřál mi hodně štěstí a brzké uzdravení. Chvíli jsme si spolu povídali, jak to vše zvládám, ale upřímně jsem byl z věcí, které jsem dostal a celkově z té situace tak unešený, že jsem se choval jako malý zakřiknutý klučina, slova díků nestačí,” uzavírá celé střetnutí bývalý hokejbalista.

 

Nyní má za sebou Filip tři naplánované léčebné cykly a bude následovat kontrolní CT vyšetření, pak se uvidí, zdali je z toho venku. On sám věří že ano a že se zase brzy bude těšit z plnohodnotného života.

 

Na závěr ještě všem čtenářům hokejbal.cz vzkázal: "Dnešní uspěchaná doba přináší nemalé stresy v zaměstnání, ve škole, ale třeba i v hokejbale a rodině. Můj stav jednoznačně přišel po velkých stresech, kdy jsem se navíc vůbec nestaral o svoje tělo a stresoval jsem se třeba i při hokejbalových zápasech z úplných malicherností. Je to úplně zbytečné, bavme se sportem, relaxujme jím, važme si každé chvíle, co můžeme strávit v našem oblíbeném prostředí a berme život jako dar, ne jako nutné utrpení.”

nce TN.cz