Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.2. 2016 19:03
neskutečné opravdová hvězda

TERMINÁTORKA Vonnová! Na start šla zraněná, přesto zazářila

Lindsey Vonnová při kombinaci
Zdroj: profimedia.cz
Lindsey Vonnová při kombinaci

V sobotu to s ní nevypadalo vůbec dobře. Lyžařka Lindsey Vonnová během prvního kola super-G v Andoře spadla a poranila si levé koleno. Dokonce hrozilo, že americká hvězda bude muset letošní sezonu předčasně ukončit. Železná Lindsey ale ukázala, že je opravdovou bojovnicí. V neděli byla opět na startu kombinace!

Při pádu si Vonnová přivodila vlasovou zlomeninu a lékaři v nemocnici jí dokonce museli lékaři vytáhnout z kolena krev. To jí ale nezabránilo, aby se o den později postavila znovu na svah. Na obě kolena nasadila ortézy a znovu zářila.
 

Drained my knee a few times and it's feeling a little better. Going to go up on the hill and see how it feels. Wish me luck!!

Zveřejnil(a) Lindsey Vonn dne 27. únor 2016


Po superobřím slalomu v kombinaci vedla, pak se sice po slalomu propadla na konečné 13. místo, ovšem i tak se Vonnové odvaha bohatě vyplatila. Největší soupeřka jednatřicetileté Američanky v honbě za velkým glóbem Lara Gutová ze Švýcarska totiž závod nedokončila a její odstup od Vonnové se zvýšil na 28 bodů.

Lindsey Vonnová
Zdroj: profimedia.cz Lindsey Vonnová


„Jestli si někdo myslel, že to bylo jen divadlo, tak se mýlil. Koleno bolelo, ale nejsem fňukna a chtěla jsem bojovat. Jsem kousek před cílem a nikdy se nevzdám,“
nechala se slyšet Vonnová. „Koleno mám sice oteklé, ale snažila jsem se dát do toho všechno a šla jsem i přes bolest. Boj o velký glóbus nevzdávám,“ vzkázala svým soupeřkám.


PSALI JSME:


Záhy ale přiznala, že hned závodu hned zamířila na magnetickou rezonanci. „Uvidíme, jak je to vážné. Snad bude stačit pár dnů klidu,“ přeje si Vonnová, držitelka dvaceti křišťálových glóbů a vítězka 76 závodů v seriálu Světového poháru.


Uklidňujícími zprávami potěšila nejen své fanoušky, ale také příznivce na Slovensku. O další body do Světového poháru totiž budou světoví lyžaři bojovat o víkendu 5. A 6. března v Jasné v Nízkých Tatrách.
 

pha TN.cz