Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 11. 2017
Tenista Konec kariéry

Radek Štěpánek oznámil, že končí s tenisem. Důvodem je zdraví!

Radek Štěpánek
Zdroj: Profimedia

Český tenista Radek Štěpánek ukončil v 38 letech hráčskou kariéru. Informoval o tom dnes na mimořádné tiskové konferenci. Rodák z Karviné vyhrál dvakrát Davis Cup a dva grandslamy ve čtyřhře. Rozhodl se tak kvůli dlouhodobým zdravotním problémům.

"Věděl jsem, že tenisová část (života) je časově omezená, ale chtěl jsem, aby trvala co nejdéle. Takový je život a musím zůstat realistou a vědět, co si tělo může a nemůže dovolit. Dál už nebudu tělo tlačit na hranu, což jsem dělal dlouhou dobu. Bojoval jsem do posledního dechu, ale nastal čas jít dál," řekl Štěpánek.

 

 

Mezi fanoušky oblíbený Radek Štěpánek dnes ukončil svou bohatou hráčskou kariéru. Tenista, který byl ve dvouhře na světovém žebříčku nejvýše osmý (v červenci 2006) a ve čtyřhře čtvrtý (2012), vyhrál dvakrát Davis Cup (2012 a 2013) a také jednou v deblu Australian Open (2012) a US Open (2013), se tak rozhodl kvůli zdravotním problémům ve svých 38 letech.

 

Doma má Štěpánek i bronzovou medaili z olympiády 2016, která se konala v brazilském Riu de Janeiru. Získal ji ve smíšené čtyřhře s Lucií Hradeckou. Češi porazili v boji o cenný kov indický pár Sania Mirzaová, Rohan Bopanna 6:1 a 7:5. Karvinský rodák byl tenisovým profesionálem od roku 1996.

 

Tenisem vydělal přes 11 milionů dolarů a zatím netuší, co bude dělat dál. "Věřím, že mě čeká spousta jiných krásných zážitků, než které jsem prožil na dvorci. Teď na pár dní zmizím a budu mít čas přemýšlet, jak dál," řekl Štěpánek.

 

Radek Štěpánek a vztahy s tenistkami

 

Štěpánek nebyl médii pečlivě sledovaný jen na kurtu. Často také v soukromí. A to zejména v rámci jeho vztahů. Koncem roku 2006 se Radek Štěpánek zasnoubil s bývalou světovou jedničkou Martinou Hingisovou. V srpnu 2007 však oznámil, že svatbu ruší.

 

Na konci roku 2007 začal chodit s další tenistkou – Nicole Vaidišovou. S tou se v červenci 2010 oženil. O necelé tři roky později se Štěpánek se svou manželkou rozvedl. Poté byla jeho partnerkou Petra Kvitová, ale tento vztah trval jen pár měsíců.

 

 

V současné době se spekuluje o tom, že se Radek Štěpánek znovu vrátil k Nicole Vaidišové. Tuto informaci však nepotvrdil. „Já myslím, že o tom bylo už napsáno všechno a není třeba to dál komentovat,“ řekl Štěpánek na nedávné tiskové konferenci. Indicie ale vedou k tomu, že spolu opět tvoří pár.

lju, ČTK TN.cz